• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Nissan Micra po liftingu

Nissan Micra po liftingu

5 listopada 2013

 

Nowe lampy z przodu i z tyłu, nowy wlot powietrza i zderzaki – tak prezentuje się odmieniona Micra. Ten niewielki, popularny model Nissana ma ciekawy system, który ułatwia parkowanie.

 

Zacznijmy od razu od wspomnianego systemu parkowania. Nie chodzi tu o kamery, ale o coś więcej. Kiedy naciśniemy odpowiedni przycisk uaktywniający system, obliczy on czy mamy wystarczającą ilość miejsca, żeby zmieścić nasz samochód. Na ekranie pojawi się informacja nawet o stopniu trudności, gdy będziemy chcieli zaparkować auto.

To naprawdę wygodne, szczególnie dla tych, którzy …boją się tego manewru, czy parkując nie uszkodzą czyjegoś albo swojego auta.

 

Lifting Micry łatwo zauważyć, żeby wyliczyć te najbardziej charakterystyczne rzeczy, czyli zderzak – z przodu bardziej wysunięty, nowy wlot powietrza, nowe klosze reflektorów z przodu i z tyłu. Te z tyłu mają podobny kształt, ale zmieniono układ świateł, a ponadto, światła “stop” są w systemie LED.

Klapa bagażnika zachodzi wypustką na zderzak. To również nowość.

 

Kierowca ma do dyspozycji tzw. inteligentny kluczyk, czyli system “Start & stop”. Kluczyka nie trzeba wyjmować z kieszeni, wystarczy, że jest w kieszeni. Uruchomienie silnika to jedno, krótkie naciśnięcie wspomnianego przycisku.

Jeśli już mowa o wygodach, to odmieniona Micra ma jeszcze: manualną lub automatyczną (w zależności od wersji i opcji) klimatyzację, bluetooth, wejście USB, MP3, iPod, czujniki deszczu i zmierzchu, tempomat z funkcją ograniczenia prędkości, dojazdowe koło zapasowe, tylne lampy stop w systemie LED, automatyczne halogenowe przednie lampy. Można sobie zamówić również szklany dach oraz tylne czujniki parkowania.

Pojemność bagażnika wynosi 265 litrów, ale przecież jest to mały, miejski samochód. Jeżeli jednak będziemy chcieli przewieźć większy bagaż lub zakupy na cały weekend, a będziemy jechali w dwie osoby, to przecież można rozłożyć tylne kanapy i wtedy pojemność bagażnika wzrasta ponad 4-krtonie, do 1132 litrów.

 

Micra oferuje samochody z silnikami benzynowymi o pojemności 1.2 litra o mocy 80 lub 98 KM, z manualną (MT) lub automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów (CVT).

Coś co bez wątpienia cieszy w tym samochodzie to zużycie paliwa. Jak podaje producent, średnie spalanie na trasie wynosi – w zależności od wersji – od 3,7 do 4,3 l/100 km, a w mieście od 5,2 do 6,7 l/100 km.

Do wyboru są wersje Visia, Acenta i Tekna. Ceny rozpoczynają się od 39 990 zł.

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt