[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Jak ma przebiegać obwodnica Skaryszewa? Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie i uwagi

Jak ma przebiegać obwodnica Skaryszewa? Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie i uwagi

17-02-2021 21:56


Jak ma przebiegać obwodnica Skaryszewa? Mieszkańcy mogą zgłaszać opinie i uwagi

 

Trzy warianty nowej drogi, która będzie obwodnicą Skaryszewa są przygotowane. Teraz, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna akcję informacyjną, pierwszą z dwóch. Do 8 marca mieszkańcy mogą zgłaszać opinie odnośnie przebiegu trasy.

 

O tym, że Skaryszew potrzebuje drogi, która wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta wiadomo od dawna. Teraz jest to o tyle łatwiejsze, że miasto zostało ujęte w rządowym programie budowy „100 obwodnic”.

 

Obwodnica przejmie tranzyt

Droga krajowa nr 9, która przebiega przez miasto jest ważnym szlakiem komunikacyjnym z Radomia na południe - w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i dalej Rzeszowa -, a w druga stronę od Ostrowca w stronę Radomia, Warszawy i dalej na północ kraju. Dzięki nowej obwodnicy i wyprowadzeniu ruchu tranzytowego poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, nastąpi odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększy przepustowość w mieście. Będzie ona również stanowiła uzupełnienie i element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12.

 

Nowa trasa o długości ok. 6-8 km (w zależności od wariantu) planowana jest w nowym śladzie dk 9, jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym). Obwodnica zostanie zaprojektowana po wschodniej lub zachodnie stronie miasta Skaryszew.

 

Trzy warianty trasy

Olsztyńska firma Arkas-Projekt, która przygotowała projekt, i GDDKiA przedstawia trzy warianty trasy.

Wariant I (w kolorze żółtym)

Rozpoczyna się - jadąc od Radomia - między obecną dk9 a ul. Skaryszewską. Następnie zmierza w prawo. Przed obecną dk 9 ma być rondo i dalej, po przecięciu tej drogi ma zmierzać w kierunku Magierowa (zostawiając miasto z lewej strony). Między siedzibą firmy Libet a cmentarzem ma być drugie rondo, i dalej zmierzać w stronę obecnej dk 9. Za siedzibą firmy RAJAN ma być trzecie rondo i rozprowadzenie ruchu oraz włączenie do dk 9.

Długość trasy tego wariantu to 5 km.

Wariant I można zobaczyć tutaj.

 

Wariant II (kolor zielony)

Jest bardzo podobny do wariantu I. Od rozpoczęcia trasy do ronda między siedzibą firmy Libet a cmentarzem. Stąd nowa droga ma biec w stronę obecnej dk 9, tyle, że ma się w nią włączyć bliżej miasta – przy skrzyżowaniu z ul. Dzierzkowską, gdzie ma być rondo, z którego ma być poprowadzony krótki odcinek w stronę miasta i włączenie w starą dk 9 przed skrzyżowaniem z ul. Matejki.

Długość – 4 km

Wariant II można zobaczyć tutaj.

 

Wariant III (kolor niebieski)

Rozpoczęcie, jak poprzednie, czyli jadąc od strony Radomia, między obecną dk9 a ul. Skaryszewską, ale przebieg trasy projektowany jest po drugiej stronie Skaryszewa. Najpierw ślad trasy idzie w stronę miasta, a przed ul. Złotą następuje odbicie w lewo, w kierunku Grabiny, po przecięciu ul. Bogusławskiej  łukiem w prawo, i na południe (równolegle do ul. Bogusławskiej). Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 733 ma być rondo, przecięcie ul. Dzierzkowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Piaseckiego. Włączenie w obecną dk 9 ma być w okolicach ul. Zielonej i Przyleśnej.

Długość – 7,494 km

Wariant III można zobaczyć tutaj.

 

Jest jeszcze plan orientacyjny - tutaj

 

Czas na opinie mieszkańców

 

- W ramach opracowywanego Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, przewidziane zostały akcje informacyjne dotyczące wariantowego przebiegu projektowanej obwodnicy Skaryszewa w ciągu DK9. Mają one na celu zebranie opinii społeczeństwa i władz samorządowych odnośnie przebiegu przyszłej obwodnicy. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną projektant kontynuuje prace projektowe, jednak podjęta została decyzja o przeprowadzeniu działań informacyjnych w formie korespondencyjnej – poinformował warszawski oddział GDDKiA.

 

Od wczoraj, 16 lutego, udostępnione są na stronie internetowej: DK 9 obwodnica Skaryszewa – DK 9 obwodnica Skaryszewa (dk9-obwodnica-skaryszewa.pl) materiały informacyjne wraz z formularzem opinii.

Formularze można wypełnić bezpośrednio na stronie internetowej:

Budowa Obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9dotyczy Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego - Akcja Informacyjna I (google.com)

 

Formularz opinii - STES9S_-Formularz_opinii_I_tura.pdf (PDF, 118.93 KB)

 

lub przesyłać je pocztą elektroniczną (e-mail) na adres: biuro@arkas-projekt.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Arkas-Projekt sp. z o.o. sp. k. ul. Piłsudskiego 70a, 10-450 Olsztyn, z dopiskiem: „Akcja Informacyjna I – Budowa Obwodnicy Skaryszewa w ciągu drogi krajowej nr 9”.

 

GDDKiA czeka na opinie do 8 marca.

 

Arkas-Projekt ma zrealizować zadanie w ciągu 35 miesięcy od daty zawarcia umowy. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na koniec 2023 roku. Rok później planowane jest ogłoszenie przetargu w systemie „Projektuj i buduj” i podpisanie umowy z wykonawcą robót. Realizacja prac przewidziana jest w latach 2026-28.
/ Roman Furciński, źródło: GDDKiA /


AUTO   KIEROWCA   OBWODNICA   DK 9   SKARYSZEW   TRANZYT   WARIANT   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 lutego 2021 01:26
Imieniny:
Aleksandra, Mirosława, Dionizego

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 18.02.2021
kraj
wypadki drogowe - 33
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 37
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 141
źródło:  www.policja.pl
 
18.02.2021
Garnizon mazowiecki (z wyłączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających)
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 16
źródło:  www.kwp.radom.pl
 
Radom
...
wypadki drogowe - ..
zabici w wypadkach - ..
ranni w wypadkach - ..
kolizje -..
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - ..
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - ..
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH