[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Skrzyżowanie nieprzejezdne do końca czerwca?

Skrzyżowanie nieprzejezdne do końca czerwca?

17-02-2021 10:59


Skrzyżowanie nieprzejezdne do końca czerwca?

 

Wstrzymane są roboty na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego. Od Anny Prokopowicz, rzeczniczki Wodociągów Miejskich, próbowaliśmy się dowiedzieć jak długo potrwają roboty. Powiedziała, że prace prowadzi tam Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. – Przecież to inwestycja Wodociągów Miejskich – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

 

W ubiegłym roku, na ul. Odrodzenia rozpoczęła się modernizacja sieci wodociągowej. Jest to inwestycja Wodociągów Miejskich. Etapami zamykane są da ruchu poszczególne skrzyżowania z ul. Odrodzenia. Najpierw roboty były prowadzone od Giserskiej do Średniej. Później m.in., na odcinku od Średniej, Górnej i Kaszubskiej do Ciemnej. Teraz, od skrzyżowania z ulicami Kalińską i Kochanowskiego do Tadeuszowskiej.

 

Rzeczniczka nie wie o pracach?

Jak wspomnieliśmy, roboty prowadzone są etapami, więc niektóre odcinki u Odrodzenia są przejezdne, np. skrzyżowania z ulicami Średnią oraz Górną i Kaszubską.

Jednak to co zrobili wykonawcy układający nawierzchnię na skrzyżowaniu Odrodzenia ze Średnią może mocno zdenerwować mieszkańców. Tak jak kiedyś, przed robotami, można było gładko przejechać ul. Średnią, tak teraz jest tak nadlana nawierzchnia i przejeżdża się jak przez garb.

Poza tym, w stronę ulic Okrzei i Giserskiej oraz stronę Górnej i Kaszubskiej jest położona jakaś nawierzchnia, która wygląda na niedokończenie robót.

 

 

Na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego prace są wstrzymane. Nic się nie dzieje, robotników nie widać. Rozumiemy, że powodem mogą być warunki pogodowe.

Postanowiliśmy zapytać Annę Prokopowicz, rzeczniczkę Wodociągów Miejskich, do kiedy będzie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego oraz czy roboty na skrzyżowaniu Odrodzenia i Średniej już zostały zakończone, i skrzyżowanie oddane do użytkowania?

Rozmawialiśmy telefonicznie 5 lutego. Pani rzecznik, po wysłuchaniu pierwszego pytania ucięła krótko:

 

- To nie są nasze roboty. My już skończyliśmy. To są roboty Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji – powiedziała. – Pytania są szczegółowe, proszę je przesłać na e-mail.

 

Zdziwiła nas ta odpowiedź, bo wiemy, że inwestycje w ul. Odrodzenia są inwestycjami Wodociągów Miejskich. Nie trzeba być super specjalistą, żeby zobaczyć iż są to roboty związane z wodociągami.

 

 

8 lutego wysłaliśmy kilka pytań do pani rzecznik Wodociągów Miejskich.

Do kiedy będzie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego? Czy roboty na skrzyżowaniu Odrodzenia i Średniej już zostały zakończone, i skrzyżowanie zostało oddane do użytkowania? Czy zostało to zgłoszone do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji i roboty przez nich odebrane? Czy odcinek ul. Odrodzenia od ul. Okrzei do skrzyżowania z ulicami Górną i Kaszubską, wraz z tym skrzyżowaniem, zostały odebrane jako zakończone z dopuszczeniem docelowym (ostatecznym) do ruchu? Czy roboty, których jesteście Państwo inwestorem (wymiana sieci wodociągowej) wraz z ułożeniem nowej nawierzchni jezdni wykonuje jedna firma? Jaka to firma? Jakie są państwa plany inwestycyjne w tym roku na ul. Odrodzenia? Jeśli dalej ma być prowadzona wymiana sieci wodociągowej, proszę o planowane terminy robót i zamknięć dla ruchu skrzyżowań ulicy Odrodzenia z: ul. Wróblewskiego, Długojowską, Komunalną, Podmiejską, Lechicką. Czy prace będą prowadzone do skrzyżowania ul. Odrodzenia z al. Wojska Polskiego?

 

Przez tydzień nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Wczoraj próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie. Bezskutecznie. Dzisiaj również próbowaliśmy porozmawiać z Anną Prokopowicz. Również nie odebrała połączenia.

 

 

To są roboty Wodociągów Miejskich

Skoro Anna Prokopowicz stwierdziła, że roboty na skrzyżowaniu Odrodzenia z Kalińską i Kochanowskiego prowadzi MZDiK, zadzwoniliśmy do rzecznika tej jednostki. Pro forma.

 

- To nie są nasze prace. Inwestorem robót w ulicy Odrodzenia są Wodociągi Miejskie. Wymieniana jest sieć wodociągowa – potwierdził Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

 

Zapytaliśmy, czy roboty na skrzyżowaniu Odrodzenia ze Średnią zostały zgłoszone do MZDiK jako zakończone i odebrane z dopuszczeniem docelowym do ruchu? Powiedzieliśmy o garbie przebiegającym przez skrzyżowanie, zgłaszając złe wykonanie pracy.

MZDiK ma ustalić jak wygląda sytuacja z tym skrzyżowaniem.

 

Na stronie MZDiK jest napisane, że roboty na ulicach Odrodzenia, Puławska, Zwoleńska i Żurawia mają potrwać do czerwca tego roku.
/ Roman Furciński /


ROBOTY   UTRUDNIENIA   GARB   SKRZYŻOWANIE   WODOCIĄGI MIEJSKIE   MZDIK   JAZDA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 lutego 2021 02:23
Imieniny:
Aleksandra, Mirosława, Dionizego

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 18.02.2021
kraj
wypadki drogowe - 33
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 37
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 141
źródło:  www.policja.pl
 
18.02.2021
Garnizon mazowiecki (z wyłączeniem Warszawy i powiatów do niej przylegających)
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 16
źródło:  www.kwp.radom.pl
 
Radom
...
wypadki drogowe - ..
zabici w wypadkach - ..
ranni w wypadkach - ..
kolizje -..
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - ..
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - ..
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH