[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Czy Radom zostanie Ambasadorem w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe?

Czy Radom zostanie Ambasadorem w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe?

26-11-2020 10:26


Czy Radom zostanie Ambasadorem w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe?

 

Ruszył nabór wniosków do Programu Innowacyjne Drogi Samorządowe. Inicjatorem jest spółka ORLEN Asfalt. Dla wybranych jednostek samorządu terytorialnego spółka przygotowała szereg szkoleń i możliwość współpracy biznesowej.

 

- Rozpoczynamy nabór wniosków do udziału w Programie Innowacyjne Drogi Samorządowe, który ma za zadanie pomóc w podnoszeniu jakości dróg samorządowych w Polsce – mówi Marek Pietrzak, prezes zarządu ORLEN Asfalt. – Poprzez pakiet korzyści, które oferujemy uczestnikom programu, chcemy edukować i zachęcać samorządy do stosowania innowacyjnych technologii i materiałów przy budowie dróg, a tym samym przyczynić się do rozwoju dróg samorządowych w Polsce. Jako ORLEN Asfalt chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie podnosząc świadomość inwestorów w zakresie wachlarza możliwości, jakie dzisiaj oferuje drogowcom technologia asfaltowa budowy dróg.

Program ma pomóc w podnoszeniu świadomości samorządów i jakości dróg w Polsce. O tytuł Ambasadora mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego i jednostki organizacyjne podległe jednostkom samorządu terytorialnego zarządzające oraz realizujące inwestycje drogowe.

Podstawą jest prawidłowo złożony wniosek, który należy przesłać poprzez stronę innowacyjnedrogi.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie przez Kapitułę, powołaną przez zarząd ORLEN Asfalt. Na podstawie przeprowadzonej analizy pod kątem kryteriów określonych w regulaminie, Kapituła wyda rekomendację o przystąpieniu danej jednostki do programu. Samorządy, które otrzymają tytuł Ambasadora, będą mogły wziąć udział w serii szkoleń i warsztatów związanych z zapewnieniem jakości dróg, a także nawiązać relacje biznesowe na preferencyjnych warunkach.

- Przygotowania do tego Programu trwały kilka miesięcy. Konsultowaliśmy go również ze stroną samorządową, aby ta współpraca układała nam się jak najlepiej. Program z jednej strony ma nagrodzić samorządy, które do tej pory chętnie stawiały na innowacyjne rozwiązania, a z drugiej pomóc tym jednostkom, które faktycznie chcą mocniej zadbać o jakość podległych im dróg. Zwieńczeniem współpracy będzie realizacja przez jednostkę odcinka z wykorzystaniem asfaltów modyfikowanych lub wysokomodyfikowanych – mówi Alan Steinbarth, członek zarządu ORLEN Asfalt.

 

Nabór wniosków będzie trwał do końca czerwca 2021 roku. ORLEN Asfalt niezwłocznie po wyłonieniu pierwszych Ambasadorów rozpocznie realizację założeń Programu. Organizator nie wyklucza, że będzie otwierał kolejne edycje, aby jak najwięcej samorządów objąć programem.

 

W tym roku ORLEN Asfalt już raz proponował współpracę samorządom i zarządcom dróg zakup wysokomodyfikowanego asfaltu podczas drogowych inwestycji. Nikt z naszego regionu (byłego województwa radomskiego) nie złożył wniosku. Czy samorząd Radomia lub Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji złożą wniosek do Programu Innowacyjne Drogi Samorządowe? Dowiemy się po zamknięciu listy.
/ Roman Furcińśki /


ASFALT WYSOKOMODYFIKOWANY   DROGI SAMORZĄDOWE   ORLEN ASFALT   KONKURS   WNIOSEK   RADOM   MZDIK   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

19 stycznia 2021 16:00
Imieniny:
Henryka, Mariusza, Erwina

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 05.01.2021
kraj
wypadki drogowe - 52
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 59
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 124
źródło:  www.policja.pl
 
04.01.2021
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 8
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (bez garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH