• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Utrudnienia na ulicach Sienkiewicza i 25 Czerwca

Utrudnienia na ulicach Sienkiewicza i 25 Czerwca

19 listopada 2020

 

Ul. Sienkiewicza przy dojeździe do ul. 25 Czerwca jest zwężona do jednego pasa ruchu. Podobnie jest na ul. 25 Czerwca przed skrzyżowaniem z ul. Słowackiego. W poniedziałek, na części ul. 25 Czerwca nie będzie można dojechać do swoich posesji.

 

Utrudnienia w rejonie wymienionych ulic spowodowane są robotami związanymi z modernizacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. 25 Czerwca (inwestorem są Wodociągi Miejskie). Teraz prowadzone są one na odcinku między ulicami Waryńskiego i Sienkiewicza. Prace prowadzone są również na ul. 25 Czerwca między ul. Sienkiewicza a skrzyżowaniem z ul. Słowackiego. Są dosyć duże utrudnienia, więc kto może, wybiera inne trasy przejazdu i omijania tej części miasta.

Dojazd z ul. Sienkiewicza do 25 Czerwca został zwężony do jednego pasa ruchu. Duże utrudnienie jest zaraz po skręcie w ul. 25 Czerwca, przed skrzyżowaniem z ul. Słowackiego. Tu również prawy pas na kilkudziesięciu metrach jest wyłączony z ruchu, można na niego wjechać dopiero tuż przed skrzyżowaniem. W przeciwnym kierunku, w stronę dworca, również jest tylko jeden pas.

 

 

W najbliższy poniedziałek, 23 listopada, właściciele aut mieszkający i dojeżdżający do swoich posesji, i mieszkań położonych między ul. Waryńskiego i Sienkiewicza nie będą mogli skorzystać z przejazdu. Będzie on całkowicie zamknięty dla ruchu.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji na odcinku ul. 25 Czerwca między Sienkiewicza a Waryńskiego będzie układana ostatnia warstwa asfaltu. Wykonawca prac zwraca się z apelem do mieszkańców ulic 25 Czerwca i Zacisze o takie planowanie przemieszczania się, żeby w poniedziałek nie jeździli samochodami przez zamknięty odcinek jezdni. Jest również prośba o nieparkowanie pojazdów na ulicy!

 

 

– Pojazdy pozostawione na zamkniętej dla ruchu jezdni zostaną stamtąd usunięte na koszt ich właścicieli. Może to jednocześnie opóźnić planowane prace, co przyczyni się z kolei do przesunięcia terminu przywrócenia tam ruchu – poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 

Może warto sobie zaplanować poniedziałek jako dzień bez samochodu. Ci, którzy muszą korzystać ze swoich pojazdów będą musieli poszukać innych miejsc do parkowania.

 

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy! I kulturalnej!

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt