• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Roboty zakończone, ale jeszcze malują linie

Roboty zakończone, ale jeszcze malują linie

12 listopada 2020

 

Wykonawca robót złożył we wtorek pismo o zakończeniu prac związanych z przebudową jezdni na ulicach Żółkiewskiego i Zwolińskiego, al. Wojska Polskiego oraz ronda Popiełuszki. Ale okazuje się, że takie jeszcze trwają.

 

W poniedziałek napisaliśmy, że następnego dnia mają się zakończyć (zgodnie z kontraktem) roboty dotyczące przebudowy al. Wojska Polskiego, ulic Zwolińskiego (do granic miasta) i Żółkiewskiego oraz ronda Popiełuszki (kozienickie).

We wtorek po południu, wykonawca robót złożył pismo o zakończeniu prac. Wczoraj sprawdziliśmy, czy faktycznie wszystko zostało zrobione.

 

Na al. Wojska Polskiego zostało wymalowane oznakowanie poziome, czyli wymalowane linie, zamontowano również znaki pionowe. Odcinek tej ulicy, od ronda Popiełuszki do ul. Lubelskiej (dokładnie ok. 200-250 m od przejazdu pod wiaduktem w tej ulicy) jest zamknięty dla ruchu. Mimo to,  wczoraj (dzień świąteczny) dużo kierowców ignorowało barierki zastawiające przejazd i skracało sobie drogę.

 

 

 

Dziś przed południem na rondzie Popiełuszki były wytyczane linie do wymalowania. Podobnie na ul. Zwolińskiego, na odcinku dojazdowym do ronda. Na placu Matki Bożej Fatimskiej (ul. Słowackiego, al. Wojska Polskiego i al. Grzecznarowskiego) nie było wymalowanych linii.

 

 

 

 

Od ronda Popiełuszki wzdłuż ul. Zwolińskiego jeszcze trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej, po obu stronach.

Jak więc wykonawca złożył pismo o zakończeniu robót skoro te jeszcze trwały?

 

– To są ostatnie prace wykończeniowe – powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. – Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Zwolińskiego to są dodatkowe roboty, które nie były ujęte w dokumentacji projektowej.

 

Teraz jest czas na odbiór techniczny inwestycji. Jest na to 30 dni.

 

 

Zapytaliśmy o wybudowanie drogi z ul. Kozienickiej w prawo, do ul. Żółkiewskiego, tak żeby nie dojeżdżać do ronda Popiełuszki. Taki pomysł pojawił się swego czasu u władz miasta, przed rozpoczęciem inwestycji.

 

– Pomysł był, ale nie mógł być zrealizowany w ramach inwestycji [przebudowy ulic Żółkiewskiego, Zwolińskiego, al. Wojska Polskiego i ronda Popiełuszki – przyp. red.]. Gdyby to zrobiono, musielibyśmy zwrócić dofinansowanie – wyjaśnił rzecznik.

 

Z budżetu państwa gmina Radom ma otrzymać 93,12 mln zł, 80% kosztów całego zadania

 

.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • pani_szybka

  Oj, szalała, szalała. Na drodze

  Aż o 79 km/h przekroczyła dozwoloną prędkość 23-letnia pani w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali...

  więcej...
 • niemianowice

  Stłuczka trzech pojazdów na DK 12

  Wczoraj, w Niemianowicach zderzyły się dwa samochody i motocykl. Do szpitala zostały przewiezione dwie...

  więcej...

Kontakt