[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy

Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy

28-10-2020 11:27


Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy

 

Od dziś – 28 października, do środy 3 listopada, wprowadzone zostają zmiany w komunikacji w rejonie cmentarzy. W sobotę i niedzielę będą istotnie zmiany w organizacji ruchu w pobliżu nekropolii. 1 listopada (niedziela) komunikacja miejska w Radomiu będzie bezpłatna.

 

Jeżeli zamierzacie odwiedzić groby swoich bliskich, najlepiej wybrać autobus. Komunikacja miejska szybciej dojedziecie na miejsce, bo autobusy będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

 

Komunikacja miejska

Od dziś (28 października) do środy (3 listopada) autobusy linii 4, 12 i 13, a w sobotę (31 października) i niedzielę (1 listopada) także linii 1, 7, 8, 17 i 21 będą kursowały częściej niż zwykle.

31 października i 1 listopada będzie uruchomiona dodatkowa linia pośpieszna CM, łącząca cmentarze na Borkach i na Firleju (kursy maksymalnie co 3 min.). Trasa linii: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót przez Wałową, Lekarską i Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót przez Ofiar Firleja, Warszawską i Aleksandrowicza). Na trasie linii CM będą obowiązywały wyłącznie wybrane przystanki!

W tych samych dniach zostaną uruchomione dodatkowe linie do cmentarza na Borkach - do ul. Maratońskiej: C9 z Prędocinka i C15 z Janiszpola. W tym rejonie będą również jeździć autobusy stałych linii miejskich 1, 7, 8, 12, 13, 14, 16 i 17 (dla linii 1, 16 i 17 będą obowiązywały objazdy przez Tytoniową i 1905 Roku).

 

 

Dojazd do cmentarza na Firleju, oprócz wspomnianej wyżej linii CM, zapewnią też autobusy linii 4 (w dniach 28-30 października i 2-3 listopada w godz. ok. 9:00-17:00, a 31 października i 1 listopada przez cały dzień dojazd ulicami Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja, powrót Ofiar Firleja i Warszawską) oraz 13 (1 listopada przez cały dzień dojazd ulicami Mieszka I i Ofiar Firleja, powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I; 28-30 października i 2-3 listopada w godz. ok. 9:00-17:00 i 31 października przez cały dzień podobnie, ale z podjazdem przed szpital na Józefowie kursami w kierunku Firleja).

Autobusy będą mieć większe częstotliwości.

Tylko 1 listopada będzie uruchomiona dodatkowa linia C4, kursująca z ul. Żeromskiego na Firlej.

 

Od strony ul. Witosa dojazd zapewnią autobusy linii 12 i 21 (31 października i 1 listopada dojazd Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Witosa, a powrót Witosa i Warszawską). Oznaczone w rozkładach kursy będą realizowane z podjazdami do pętli Wincentów.

Autobusy będą mieć większe częstotliwości.

W oba dni zostanie uruchomiona linia dodatkowa C21 (z pętli Os. Gołębiów I do przystanku Witosa / Cmentarz). Obsługę końcowego odcinka ul. Witosa zapewni w godz. ok. 9:00-16:00 linia zastępcza Z21, kursująca od przystanku Warszawska / Rondo przez pętlę Wincentów znów do ronda. Na ul. Klwateckiej linię 21 zastąpi 31 października i 1 listopada linia 23 (kursami w kierunku Malczewa lub Zenonowa).

 

 

Cmentarze poza Radomiem

Dojazd w pobliże cmentarza w Cerekwi zapewni linia 8.

31 października co drugim kursem i większością kursów 1 listopada autobusy będą jeździły od ul. Wolanowskiej przez Wapienną do tymczasowego przystanku przy stacji wodociągowej. Pozostałe kursy będą na Kierzków. Częstotliwość kursowania będzie zwiększona.

W oba dni dojazd do cmentarza w Kiedrzynie zapewni linia 24 (do ul. Lubelskiej w Małęczynie Nowym). Poza weekendem linie 8 i 24 będą miały stałe rozkłady.

1 listopada dla linii 3, 9, 11 i 23 będą obowiązywać rozkłady specjalne.

 

Organizacja ruchu

31 października i 1 listopada ul. Limanowskiego będzie zamknięta między Maratońską a Tytoniową. Zamknięte będą ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych ulic (w przypadku ul. Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK).

Ul. Dębowa od Limanowskiego do parkingu będzie drogą jednokierunkową (podobnie będzie od Maratońskiej do Stasieckiego, ale tam z wyjątkiem autobusów).

Uwaga! Prawie cała ul. Tytoniowa będzie objęta zakazem zatrzymywania się ze względu na konieczność zapewnienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej.

 

 

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy 31 października i 1 listopada jedynie od strony ul. Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy miejskie)! Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych. Podobnie będzie na ul. Mieszka I (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do kierowców prywatnych aut, żeby nie jechali przez Józefów do trasy nr 735, ponieważ będą tam zawracani przez Policję. Funkcjonariusze będą wpuszczali w ulice Mieszka I (na północ od ronda) i Aleksandrowicza (na zachód od pętli autobusowej) tylko autobusy i inne uprzywilejowane pojazdy. Zakaz ruchu (oprócz mieszkańców) będzie obowiązywał na ul. Gombrowicza.

 

 

Na ulicach Warszawskiej (przy cmentarzu prawosławnym) i Kozienickiej (przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim) obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Miejsca postojowe będą tam odpowiednio obok cerkwi prawosławnej i przy ul. Północnej.

 

MZDiK apeluje do wszystkich kierowców, aby w tym roku rozważnie planowali podróże, rozkładając je najlepiej na dni poprzedzające weekend świąteczny oraz następujące bezpośrednio po nim.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przed cmentarzami warto pozostawić je głównie dla osób przyjezdnych. Ograniczona rotacja pojazdów może także powodować tworzenie się zatorów drogowych na głównych drogach dojazdowych do nekropolii.

 
/ Roman Furciński, źródło i mapki: MZDiK /


CMENTARZ   1 LISTOPADA   GROBY   NEKROPOLIA   ORGANIZACJA RUCHU   AUTOBUS   ZNICZ   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

3 grudnia 2020 17:13
Imieniny:
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.11.2020
kraj
wypadki drogowe - 34
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 42
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 234
źródło:  www.policja.pl
 
29.11.2020
wypadki drogowe - 4
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH