[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Uwaga kierowcy! Zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego!

Uwaga kierowcy! Zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego!

23-10-2020 16:12


Uwaga kierowcy! Zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego!

 

Od niedzieli wieczorem – 25 października od godz. 19:00 – będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu kołowego na al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego. Roboty drogowe planowane są do środy – 28 października - w trzech etapach, po jednym na każdy dzień wieczorem do godz. ok. 6 następnego dnia.

 

Wznowione zostaną roboty dotyczące układania ostatniej warstwy asfaltu na al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego. Prace miały się odbyć w tym tygodniu, ale zostały przerwane z powodu awarii maszyny.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, od niedzieli wieczorem do środy rano będzie wprowadzana czasowa zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest robotami na odcinkach wspomnianych ulic. Trzeba się przygotować na objazdy.

 

 

Etap I - od 25 października od godz. ok. 19:00 do 26 października do godz. ok. 6:00 - będzie on polegał na zamknięciu północnej jezdni ul. Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki (kozienickie) do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej). Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie się wtedy odbywał jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ul. Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia. Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego i 11 Listopada do Struga. Będzie on dotyczył także autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26.

Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w kierunku centrum miasta).

Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

 

Etap II - od 26 października od godz. ok. 19:00 do 27 października do godz. ok. 6:00 - będzie polegał na zamknięciu południowej jezdni ul. Żółkiewskiego na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej) do ronda Popiełuszki.

Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ul. Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ul. Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby gdzie później zawrócić.

Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego i Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04.

Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy komunikacji miejskiej mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

 

Etap III - od 27 października od godz. ok. 17:00 do 28 października do godz. ok. 6:00 - będzie polegał na zamknięciu wschodniej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od wjazdu na nowe rondo obok lotniska (naprzeciw ul. Skarżyńskiego) do łącznicy z ul. Lubelską.

W tym okresie ruch kołowy w kierunku ul. Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (tzw. zbiorczą), biegnącą równolegle do tej jezdni. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06, obowiązujący dla autobusów linii 21 jadących w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów, będzie tymczasowo przeniesiony z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, przed wlot ul. Odrodzenia.

 

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic i do poleceń wydawanych przez wykonawcę.
/ Roman Furciński, źródło: MZDiK /


DK 9   DK 12   PRZEBUDOWA   UTRUDNIENIA   AUTO   KIEROWCA   JAZDA   RONDO   OBJAZD   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

3 grudnia 2020 18:37
Imieniny:
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.11.2020
kraj
wypadki drogowe - 34
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 42
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 234
źródło:  www.policja.pl
 
29.11.2020
wypadki drogowe - 4
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH