[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Uwaga! Będą zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego!

Uwaga! Będą zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego!

20-10-2020 10:05


Uwaga! Będą zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego!

 

Od dziś – 20 października, do piątku – 23 października, będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu kołowego na al. Wojska Polskiego. Roboty drogowe planowane są w trzech etapach, po jednym na każdy dzień, w godzinach od ok. 17 do godz. ok. 6 następnego dnia.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czasowa organizacja ruchu spowodowana jest robotami na odcinkach al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego. Prace drogowe będą polegały na układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na tych odcinkach dróg, gdzie dotychczas jeszcze tego nie wykonano ze względu na odbywający się po nich ruch. Roboty zaplanowano na trzy etapy.

 

Etap I - od wtorku (20 października) od godz. ok. 17:00 do środy (21 października) do godz. ok. 6:00 - będzie polegał na zamknięciu wschodniej jezdni al. Wojska Polskiego (od strony lotniska) na odcinku od wjazdu na teren stacji paliw w pobliżu placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na Idalinie) do łącznicy z ul. Lubelską.

W tym okresie ruch kołowy w kierunku ul. Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (tzw. zbiorcza), biegnącą równolegle do zamkniętej jezdni. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanki autobusów komunikacji miejskiej Wojska Polskiego / Słowackiego 02, Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 04 i Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 będą tymczasowo przeniesione z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, w okolice stałych lokalizacji - dotyczy to jedynie kursów w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów.

 

Etap II - od środy (21 października) od godz. ok. 17:00 do czwartku (22 października) do godz. ok. 6:00 – spowoduje zamknięcie południowej jezdni ul. Żółkiewskiego (od strony miasta) na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej) do ronda Popiełuszki (potocznie zwane kozienickim). Uwaga! - ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ul. Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ulicy Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby tam potem gdzie zawrócić. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego i Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04. Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy komunikacji miejskiej mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

 

Etap III – od czwartku (22 października) od godz. ok. 17:00 do piątku (23 października) do godz. ok. 6:00 - będzie polegał na zamknięciu północnej jezdni ul Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej). Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie wtedy odbywał się jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ulicy Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia. Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego i 11 Listopada do Struga. Będzie on dotyczył także autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w kierunku centrum miasta). Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic i do poleceń wydawanych przez wykonawcę.
/ Roman Furciński, źródło: MZDiK /


AUTO   KIEROWCA   UTRUDNIENIA   RONDO   PLAC   ODCINEK   AL. WOJSKA POLSKIEGO   JEZDNIA   WIADUKT   OBJAZD   ORGANIZACJA RUCHU   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

3 grudnia 2020 18:02
Imieniny:
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 29.11.2020
kraj
wypadki drogowe - 34
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 42
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 234
źródło:  www.policja.pl
 
29.11.2020
wypadki drogowe - 4
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 5
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH