• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Uwaga! Będą zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego!

Uwaga! Będą zmiany organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego!

20 października 2020

 

Od dziś – 20 października, do piątku – 23 października, będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu kołowego na al. Wojska Polskiego. Roboty drogowe planowane są w trzech etapach, po jednym na każdy dzień, w godzinach od ok. 17 do godz. ok. 6 następnego dnia.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czasowa organizacja ruchu spowodowana jest robotami na odcinkach al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego. Prace drogowe będą polegały na układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na tych odcinkach dróg, gdzie dotychczas jeszcze tego nie wykonano ze względu na odbywający się po nich ruch. Roboty zaplanowano na trzy etapy.

 

Etap I – od wtorku (20 października) od godz. ok. 17:00 do środy (21 października) do godz. ok. 6:00 – będzie polegał na zamknięciu wschodniej jezdni al. Wojska Polskiego (od strony lotniska) na odcinku od wjazdu na teren stacji paliw w pobliżu placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na Idalinie) do łącznicy z ul. Lubelską.

W tym okresie ruch kołowy w kierunku ul. Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (tzw. zbiorcza), biegnącą równolegle do zamkniętej jezdni. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanki autobusów komunikacji miejskiej Wojska Polskiego / Słowackiego 02, Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 04 i Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06 będą tymczasowo przeniesione z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, w okolice stałych lokalizacji – dotyczy to jedynie kursów w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów.

 

Etap II – od środy (21 października) od godz. ok. 17:00 do czwartku (22 października) do godz. ok. 6:00 – spowoduje zamknięcie południowej jezdni ul. Żółkiewskiego (od strony miasta) na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej) do ronda Popiełuszki (potocznie zwane kozienickim). Uwaga! – ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ul. Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ulicy Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby tam potem gdzie zawrócić. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego i Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów komunikacji miejskiej linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04. Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy komunikacji miejskiej mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

 

Etap III – od czwartku (22 października) od godz. ok. 17:00 do piątku (23 października) do godz. ok. 6:00 – będzie polegał na zamknięciu północnej jezdni ul Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ul. Holszańskiej). Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie wtedy odbywał się jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ulicy Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia. Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego i 11 Listopada do Struga. Będzie on dotyczył także autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w kierunku centrum miasta). Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic i do poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • ferie_linia20

  Czasowe zawieszenie kursowania linii nr 20

  Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, związku z feriami zimowymi, od najbliższego poniedziałku...

  więcej...
 • maserati_grecale_920

  Maserati Grecale na śnieżnych testach

  Włoska firma sprawdza możliwości przedprodukcyjnego SUV-a, modelu Grecale. Testy odbywają się na zmrożonych...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt