• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego

Zmiana organizacji ruchu na al. Wojska Polskiego

12 października 2020

 

Otwarta została zachodnia jezdnia al. Wojska Polskiego, między łącznicą z ul. Lubelską a placem Matki Bożej Fatimskiej. Ruch na tym odcinku odbywa się dwujezdniową ulicą, od ul. Słowackiego w kierunku ul. Lubelskiej, po stronie wschodniej (jak dotychczas), w przeciwnym kierunku jezdnią po stronie zachodniej.

 

Docelowo, ruch kołowy między rondem Popiełuszki (kozienickie) a placem Matki Bożej Fatimskiej będzie się odbywał na wspomnianym powyżej odcinku. Na razie tak jest tylko na fragmencie al. Wojska Polskiego. Kolejne tymczasowe zmiany będą możliwe podczas układania ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni wschodniej.

 

Zmienia się jednocześnie lokalizacja dwóch przystanków komunikacji miejskiej. Zostaną one ustawione w docelowych lokalizacjach: przystanek Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 01 (dla linii 21 w stronę ul. Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem ze ślepą końcówką ul. Ogrodniczej; przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (dla linii 21 w stronę ul. Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem z zachodnim wlotem ul. Odrodzenia.

Do odwołania pozostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (w obydwu kierunkach). W zamian obowiązują w tym rejonie przystanki tymczasowe Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14.

Do odwołania zostaną utrzymane inne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową dróg krajowych nr 9 i 12.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt