• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Zrobili dodatkowe światła na ul. Warszawskiej. Kierowcy zastanawiają się, czy to było konieczne?

Zrobili dodatkowe światła na ul. Warszawskiej. Kierowcy zastanawiają się, czy to było konieczne?

13 września 2020

 

Modernizowana jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Ofiar Firleja. Okazuje się, że zamontowano nową, dodatkową sygnalizację, do skrętu w lewo w ul. Klwatecką i zawracania. – Tylko po co? – pytają internauci. – Skoro było dobrze.

 

– Zrobili nowe światło dla skrętu i zawracania z ul. Warszawskiej w Klwatecką. I już są korki, bo pas lewoskrętu jest za krótki. Zdarza się, że auta zamierzające skręcić w lewo tamują ruch i blokują pas, bo ci co jadą prosto zatrzymują się, choć mają zielone światło. A bez światła doskonale ten skręt sobie radził, tak samo ja z resztą rondo księdza Kotlarza. Kto to wymyśla? – irytuje się nasz internauta, który poinformował nas o zamontowaniu nowej sygnalizacji.

 

Istotnie. Zamontowano taką. I staliśmy w korku do lewoskrętu w ul. Klwatecką, tak jak inne samochody, mając czerwone światło, chociaż z przeciwka przez kilkanaście sekund nic nie jechało. Gdy tej sygnalizacji nie było, auta jechały w lewo (lub zawracały). Teraz, dochodzi do sytuacji jak opisał internauta. Co bardziej zniecierpliwieni kierowcy, łamiąc przepisy przejeżdżają na „czerwonym‿ przez wąski pas oddzielający jezdnie i skręcają w ul. Klwatecką (tak jak kierowcy toyoty hilux, na zdjęciu poniżej).

 

 

Dlaczego zamontowano dodatkową sygnalizację, do skrętu w lewo? Czy dochodziło notorycznie do wypadków lub kolizji na tym skrzyżowaniu?

Zadamy takie pytania Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt