• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Pielgrzymki na Jasną Górę. Przygotujcie się na utrudnienia w ruchu

Pielgrzymki na Jasną Górę. Przygotujcie się na utrudnienia w ruchu

5 sierpnia 2020

 

Tylko trzy grupy pątników wyruszą w tym roku z Radomia do Częstochowy. Jutrzejszy wymarsz może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu i komunikacji na ulicach Radomia.

 

W czwartek, 6 sierpnia, zostały zaplanowane przemarsze trzech grup pielgrzymkowych przez Radom. I tak:

grupa nr 6: od ok. godz. 8:00 sprzed kościoła na Mieście Kazimierzowskim ulicami Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego i Starokrakowską do kościoła na Jeżowej Woli, a po zakończeniu Mszy świętej (ok. godz. 11:00) ulicami Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali;

grupa nr 18 z Kozienic: po zakończeniu przerwy noclegowe, od ok. godz. 8:00 sprzed kościoła na Kapturze ulicami Wernera, Polną, Okulickiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w stronę Kowali;

grupa nr 21: od około godziny 7:30 sprzed kościoła na osiedlu Akademickim ulicami Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali.

 

Pielgrzymka będzie w tym roku zorganizowana zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i obowiązującym prawem w trakcie stanu epidemii. Na trasy wyjdą tylko powyższe grupy. Nie będzie przemarszu pątników z innych parafii w Radomiu i regionie.

Nad bezpieczeństwem będą czuwali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki.

 

Jutrzejszy przemarsz pątników może spowodować utrudnienia w komunikacji autobusów wszystkich linii oprócz 4, 9, 18 i 19.

 

Kierujący pojazdami proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt