[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kierowcy na drogach są bezpieczni, kulturalni, ale zdarzają się i agresywni

Kierowcy na drogach są bezpieczni, kulturalni, ale zdarzają się i agresywni

25-07-2020 19:58


Kierowcy na drogach są bezpieczni, kulturalni, ale zdarzają się i agresywni

 

Dziś przypada Dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. To od kierujących pojazdami mechanicznymi w dużej mierze zależy bezpieczeństwo podczas jazdy. - Musimy się wzajemnie szanować na drodze – apelują motocykliści i kierowcy aut w naszych akcjach propagujących kulturalne i uprzejme zachowania na drodze.

 

25 lipca jest Dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Od tego jak się zachowują kierujący pojazdami, czy jeżdżą zgodnie z przepisami, są kulturalni wobec innych, zależy, czy wszyscy docierają szczęśliwie do celu.

Czy jazda zawsze jest przyjemna? Chociaż w ostatnich latach z kulturą na naszych drogach jest coraz lepiej, to jednak zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, jeżdżą agresywnie, są złośliwi wobec innych i skutecznie „pracują” na złą opinię wszystkich kierowców.

Przykłady? Proszę bardzo.

Sytuacja na jednej z radomskich ulic: pani jadąca samochodem prawym pasem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, żeby umożliwić pieszym przedostanie się na drugą stronę ulicy. Jadący za nią mężczyzna najpierw rzucił stek wyzwisk pod adresem pani: „No, to jesteśmy w Radomiu! Ty je…. pi….. blondynko pier….. Pieszych musi przepuścić”, po czym ominął auto kobiety i pojechał dalej. Na następnym skrzyżowaniu ten cwaniak …uderzył w inne auto.

Druga sytuacja. Jazda w obszarze, na którym jest ograniczenie prędkości, na niektórych odcinkach do 40 km/h, na niektórych do 50 km/h, bo drogach jest kręta, pełna serpentyn. Kierowca samochodu X jedzie zgodnie z przepisami, nie przekracza dozwolonej prędkości, tym bardziej, że nie zna terenu. Za nim ciągnie się kolumna aut. Nie wszyscy kierowcy jednak wytrzymują taką jazdę i są cierpliwi. Są i tacy, którzy wyprzedzają auto X przekraczając prędkość i linie ciągłe, mimo że co kilkadziesiąt metrów są zakręty i nie wiadomo, czy nagle nie wyjedzie z naprzeciwka inny podobny śmiałek.

Trzecia sytuacja, z jednego z radomskich osiedli. Ulica, która przez lata była z pierwszeństwem przejazdu, od pewnego czasu dojeżdżając do skrzyżowania z inną ulicą (przez lata była podporządkowaną) trzeba ustąpić nadjeżdżającym z prawej strony. Wielu kierowców tego nie respektuje. Najgorsze, że nie respektują tego również rowerzyści, którzy wymuszają pierwszeństwo przejazdu. W takiej sytuacji o wypadek nietrudno. Niektórzy z rowerzystów, po zwróceniu im uwagi pokazują obraźliwy gest i jeszcze potrafią nakrzyczeć, że to oni mają pierwszeństwo.

 

25 lipca jest również Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Bezpieczny kierowca, to również kulturalny, uprzejmy kierowca. Od kilku lat propagujemy kulturalne, uprzejme zachowania na drodze w naszych akcjach „Radomskie – regionem kultury na drodze”, „Jestem uprzejmym kierowcą”, „Bezpiecznie na rowerze”, „Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu”.

 

- Zachęcam bardzo serdecznie do bycia uprzejmym na drodze. Nie ma nic piękniejszego jak możliwość płynnego przejechana przez skrzyżowanie, jak możliwość poczucia bezpieczeństwa jeśli chodzi o przejście na pasach. Jedna minuta Was nie zbawi, a może ocalić życie i sprawi, że ludzie za kierownica będą się uśmiechać. Jestem uprzejmy na drodze, Ty bądź również – apeluje do kierowców Gosia Rdest, kierowca rajdowy i wyścigowy, jedna ze znanych osób propagujących nasza akcję „Jestem uprzejmym kierowcą”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JGdg_K5bT5c&feature=youtu.be

 

- Nasze drogi nie są z gumy, nie rozciągną się. Musimy się wzajemnie szanować na drodze. Podstawową zasadą bezpiecznego dotarcia do celu jest zasada ograniczonego zaufania. Tylko wzajemny szacunek, wzajemne zrozumienie pozwolą nam uniknąć sytuacji konfliktowych – apeluje Ryszard Augustyn, kierowca auta i motocyklista, radomski przedsiębiorca.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3rux_4DEHNM&feature=youtu.be

 

- Musimy pamiętać, że droga jest jedna i wszyscy musimy się na niej zmieścić. Nie bądźmy złośliwi i agresywni – namawia Kamil Białkowski, kierowca samochodu i motocyklista, najlepszy w Polsce mechanik serwisu Yamaha.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4KyulXv1iNI

 

-  Droga to jest nasza jedna, wielka piaskownica. To, jak my się będziemy w niej bawili zależy, czy będzie nam to sprawiało przyjemność, czy nie. Jeździjmy bezpiecznie. Szanujmy się nawzajem. Nikomu to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, będzie bezpieczniej – radzi Mariusz Nowocień, kierowca rajdowy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SWu_wpXSfD0&feature=youtu.be

 

Szerokości na drogach! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie!

 
/ Roman Furciński /


AUTO   KIEROWCA   KULTURA   UPRZEJMOŚĆ   AKCJA   KAMPANIA   JAZDA   DROGA   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

12 sierpnia 2020 10:38
Imieniny:
Klary, Lecha, Hilarii

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 10.08.2020
kraj
wypadki drogowe - 89
zabici w wypadkach - 4
ranni w wypadkach - 101
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 269
źródło:  www.policja.pl
 
27.07.2020
wypadki drogowe - 7
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 10
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH