• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Autoturystyka

Lody różane – niebo w ustach!

Lody różane – niebo w ustach!

11 lipca 2020

 

Są takie lody z kategorii: Najlepsze na świecie, za którymi jeździ się 30-40 km, żeby je zjeść. I właśnie takie są w Starym Sączu, w Cukierni Jeziorek.

 

Wiele miast, miasteczek ma desery (ciastka lub lody), których smak pozostaje na wiele lat i do których chce się wracać. Żeby zjeść, np. 2-3 gałki lodów jeździ się nawet po kilkadziesiąt kilometrów. Przykładów nie trzeba długo szukać. Wystarczy powiedzieć Białobrzegi i już pierwsze skojarzenie to lody.

 

„Odkryliśmy‿ lody, których smak chodzi za nami od roku do tej pory. Lody ze Starego Sącza, z Cukierni Jeziorek mieszczącej się w Rynku. Są naprawdę świetne!

Do cukierni trafiliśmy zupełnie przypadkiem, z tzw. ulicy, z żadnego polecenia, nie pytając nikogo wcześniej o radę, gdzie zjeść dobre lody w Starym Sączu. Wstąpiliśmy do Cukierni Jeziorek znajdującej się w Rynku (przy skrzyżowaniu z ul. Morawskiego). To firma rodzinna, działająca od 1937 roku, oferująca ciastka i lody własnego wyrobu.

Wzięliśmy lody, jedną gałkę czekoladowych, bo te zawsze bierzemy i dalej czekaliśmy na sugestie pań, i pana z obsługi. Z wielu smaków zaproponowano nam różane i pomarańczowe. Czekoladowe były dobre, nie za słodkie, takie w sam raz. Pomarańczowe były bardzo dobre, ale różane – rewelacja! Bardzo delikatne, z subtelnym smakiem. Jak oni to robią, że potrafią wyciągnąć taki niepowtarzalny smak?

Lody różane są naprawdę fantastyczne w smaku! Takie, które pozostają w pamięci przez tygodnie, miesiące i do których chce się wracać. Dla smaku tych lodów warto zjechać z trasy kilka kilometrów.

 

 

Cukiernia Jeziorek jest otwarta od wtorku do niedzieli. W poniedziałek jest nieczynne.

 

Ocena jest subiektywną opinią. Tekst nie jest napisany jako zlecenie reklamowe. Nie korzystaliśmy z żadnych rabatów lub promocji.

 

Roman Furciński, fot. Roman Furciński, Cukiernia Jeziorek

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-
  • kajtek_baner_1300x260

Kontakt