• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Jutro przejdą procesje ulicami miasta

Jutro przejdą procesje ulicami miasta

10 czerwca 2020

 

W czwartek, w kościele katolickim przypada święto Bożego Ciała. W godzinach ok. 9:30-13:00 ulicami miasta przejdą procesje. Będą utrudnienia w ruchu.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w godzinach ok. 9:30-13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym oraz będą zmiany tras linii komunikacji miejskiej. Podczas przemarszu procesji w poszczególnych parafiach autobusy miejskie na większości linii będą kursowały wyznaczonymi objazdami, m.in. w Śródmieściu – jedna procesja na placu Kazimierza Wielkiego oraz ulicach Żeromskiego, Moniuszki i Sienkiewicza, druga na ulicach Niedziałkowskiego, Struga, 25 Czerwca i Kelles-Krauza; os. Akademickim (procesja na ulicach Rapackiego, Górniczej, Chrobrego i Daszyńskiego); os. Nad Potokiem (procesja na ulicach Katowickiej, Szklanej, Struga i Grzybowskiej); os. XV-lecia (procesja na ulicach Miłej, Sowińskiego, Chrobrego i Kusocińskiego); Południu (procesja na ulicach Warsztatowej, Wierzbickiej, Trojańskiej i Sycyńskiej); Prędocinku (procesja na ulicach Ostrowieckiej, Wyścigowej, Czackiego i Brata Alberta); Michałowie (procesja na ulicach Królowej Jadwigi, Sobieskiego i ſokietka); Idalinie (procesja na ulicach Idalińskiej, Białej, Bluszczowej, Bursztynowej i Indyczej); Zamłyniu (procesja na ulicach Głównej, Natolińskiej i Szerokiej); Borkach (procesja na ulicach Pawiej, Stasieckiego i Limanowskiego) oraz Obozisku (procesja na ulicach Parkowej, Rodziny Winczewskich i Warszawskiej).

Ponadto autobusy napotkają procesje na odcinkach wielu innych ulic. Jednak w tych przypadkach będą one oczekiwały na swoich trasach do czasu zakończenia przemarszu procesji przez dany odcinek. W tym roku w niektórych parafiach wyjątkowo nie będzie procesji ulicznych. Odbędą się one jedynie wokoło kościołów.

 

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie ostrożności na drogach, którymi będą szły procesje oraz – w miarę możliwości – o omijanie tych miejsc.

 

Szczegółowy wykaz objazdów można zobaczyć tutaj.

Roman Furciński, źródło: MZDiK, fot. internet

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt