• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Zmiany w ruchu na rondzie kozienickim

Zmiany w ruchu na rondzie kozienickim

25 marca 2020

 

Od dziś, środa, 25 marca, zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie Popiełuszki (popularne zwane rondem kozienickim), informuje Miejski Zarząd dróg i Komunikacji w Radomiu. Powodem jest budowa kanalizacji. Zmiany w ruchu będą do odwołania.

 

W związku z przebudową dróg krajowych nr 9 i 12, ma być wykonany przekop w poprzek centralnej wyspy ronda Popiełuszki (wykonawca zdecydował się przeprowadzić prace podczas obowiązywania rządowych ograniczeń dotyczących przemieszczania się w trakcie stanu epidemii, żeby zminimalizować utrudnienia). Robotnicy zajmą połowy szerokości jezdni po wschodniej i zachodniej stronie. Ruch będzie odbywał się częściowo po utwardzonych pasach rozdzielczych pomiędzy jezdniami na wlotach ulic Żółkiewskiego i Zwolińskiego.

Na odcinku północnej jezdni ul. Żółkiewskiego za rondem Popiełuszki ruch kołowy odbywa się po utwardzonym poszerzeniu w miejscu starego trawnika.

Dla pojazdów jadących od strony Kozienic w kierunku Warszawy lub centrum Radomia obowiązuje przejazd starym śladem ul. Kozienickiej, wzdłuż ogrodu wystawowego firmy Jadar (w pominięciem ronda Popiełuszki, na którym z tej strony można pojechać tylko w kierunku Lublina).

Wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Powyższą część zadania wykonawca zdecydował się przeprowadzić podczas obowiązywania rządowych ograniczeń dotyczących przemieszczania się w trakcie stanu epidemii (kiedy ruch jest znacznie mniejszy), żeby zminimalizować utrudnienia.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt