• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

GDDKiA nie odpowiada na pytania

GDDKiA nie odpowiada na pytania

28 lutego 2020

 

Czy jest już decyzja w sprawie przebiegu nowej drogi ekspresowej S12 przez region radomski? Czy prawdą jest, że al. Wojska Polskiego w Radomiu nie ma już statusu drogi krajowej nr 9? Te pytania zadaliśmy tydzień temu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

W ubiegłym piątek, 21 lutego, przesłaliśmy do Jana Krynickiego, rzecznika GDDKiA, dwa pytania i wniosek wprowadzenia tymczasowej zmiany na tablicy przeddrogowskazowej, żeby usprawnić ruch pojazdów ciężarowych i wyprowadzić tranzyt z Radomia.

Pierwsze pytanie dotyczyło ulic Żółkiewskiego i Wojska Polskiego, które miały status dróg krajowych nr 9 i 12 przebiegających przez Radom. Czy prawdą jest, że nie mają one już statusu dróg krajowych – ul. Żółkiewskiego w kierunku Lublina i Rzeszowa jako DK 9 i 12 oraz al. Wojska Polskiego – w kierunku Rzeszowa jako DK 9? Jeśli tak, to czy są już drogami wojewódzkimi i zarządcą dróg i samorząd województwa mazowieckiego?

Drugie dotyczyło przebiegu nowej drogi ekspresowej S12, od granicy granic województw mazowieckiego i łódzkiego do Radomia oraz od Radomia do Puław – jako dwa osobne odcinki. Jeśli jest już decyzja, to prosimy o informację przebiegu trasy. Jeśli nie, to na jakim etapie są prace?

 

Zgłosiliśmy również wniosek o wprowadzenie zmian na tablicy przedrogowskazowej w Młodocinie Mniejszym, przy zjeździe z wiaduktu do ronda w kierunku Radomia, na starej „siódemce‿. Chodzi o naniesienie tymczasowej zmiany na tablicy dla kierunku Lublin ze względu na przebudowę al. Wojska Polskiego, żeby pojazdy ciężarowe nie były kierowane na tzw. południową obwodnicę Radomia, bo na wysokości centrum handlowego M1 są one zawracane i kierowane objazdem znowu na starą „siódemkę‿. Podkreśliliśmy, że zależy nam na usprawnieniu dla ruchu, przejazdu ciężarówek oraz o ograniczenie hałasu uciążliwego dla mieszkańców i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przesłaliśmy również link do naszego artykułu: https://www.radommoto.pl/artykul-6167-ciezarowki_jezdza_przez_miasto__bo_mzdik_na_to_pozwala.html.

Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jerzy Krynicki, rzecznik GDDKiA, nie raczył odpowiedzieć lub chociażby poinformować, że prześle ją w późniejszym terminie.

Rozumiemy że GDDKiA lubi się chwalić otwieraniem nowych dróg – i dobrze, ale wymagamy również odpowiedzi na pytanie dotyczące mieszkańców naszego regionu.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt