• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Szczególny rok Roberta Kubicy

Szczególny rok Roberta Kubicy

25 lutego 2020

 

Alfa Romeo Racing ORLEN to nowy zespół Formuły 1, w której znalazł się Robert Kubica, nasz jedyny do tej pory rodak w tej elitarnej kategorii zawodów wyścigowych motorsportu. Jest świadomy swojej roli, że nie będzie walczył o mistrzostwo i punkty dla zespołu. Będzie służył doświadczeniem i radą, które mają zaowocować korzyścią dla całej drużyny.

 

Poprzedni sezon był bardzo nieudany dla Roberta Kubicy. Jazda w ekipie Williamsa pozostawiła wielki niedosyt, bo często słyszeliśmy o różnego rodzaju problemach. Jeszcze przed zakończeniem sezonu było wiadomo, że opuści on brytyjski zespół.

W tym roku, Robert Kubica znalazł się w drużynie Alfa Romeo Racing ORLEN, za sprawą państwowej spółki, która została jednym z jej sponsorów. 35-letni kierowca tym razem nie będzie rywalizował co kilka tygodni na torach o mistrzowski tytuł. Został kierowcą rezerwowym ekipy oraz kierowcą zespołu ORLEN Team Art w popularnej serii wyścigów DTM (Deutsche Tourenwagen Masters).

Robert Kubica mówił o planach i oczekiwaniach w tym sezonie, zarówno w Alfa Romeo Racing ORLEN i ORLEN Team Art.

 

– Na pewno jest dużo łatwiej niż było 12 miesięcy temu. Porównanie zeszłorocznego bolidu, do tegorocznego nie ma praktycznie sensu. Formuła 1 jest sportem bardzo dynamicznym, wszystko zmienia się z miesiąca na miesiąc, z wyścigu na wyścig – powiedział polski kierowca.

 

Dodał, że najważniejsze to skupić się na swojej pracy i na doskonaleniu swojego bolidu.

 

– Trzeba pracować, żeby zmniejszyć straty do rywali i włączyć się do walki z czołowymi zespołami. Niektóre ekipy się chowają, toczą grę podczas testów. Ja już uczestniczyłem w takich sytuacjach, że w czasie testów byliśmy gdzieś daleko, a w zawodach startowaliśmy z dwóch pierwszych pozycji. Myślę, że będzie tak jak wspomniał Antonio Giovinazzi, podczas zawodów w Australii będzie jasny podział i siła startujących zespołów – wyjaśnił Robert Kubica.

 

Pierwszy wyścig w ramach Grand Prix Formuły 1 zostanie rozegrany już za niecałe trzy tygodnie w Australii. Kierowca wyścigowymi będą Kimi Raikkonen (Finlandia) i Antonio Giovinazzi (Włochy).

 

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN w sezonie 2020 (od lewej): Kimi Raikkonen – pierwwszy kierowca, Antonio Giovinazzi – drugi kierowca, Robert Kubica – kierowca rezerwowy.

 

Nasz kierowca wystartuje także w serii wyścigów DTM, w barwach prywatnego zespołu ORLEN Team Art.

 

– Dwie rzeczy łączą te dwie serie: będę występował w bolidach wymalowanych w narodowych barwach. Jestem dumny, że jestem Polakiem i będą chciał reprezentować kraj jak najlepiej – powiedział Robert Kubica.

 

Pozostaje nam zatem życzyć sportowej walki w duchu fair play i jak najwięcej zwycięstw.

 

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt