[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Rozpoczęły się ferie zimowe

Rozpoczęły się ferie zimowe

08-02-2020 15:23


Rozpoczęły się ferie zimowe

 

Uczniów szkół z województwa mazowieckiego rozpoczęli dwutygodniową, zimową przerwę w nauce. Niektórzy wyjeżdżają na wypoczynek, inni pozostają w domach. Oby jedni i drudzy miło, i szczęśliwie spędzili czas.

 

Mazowieccy policjanci już od kilku tygodni przed feriami odbyli działania profilaktyczno-kontrolne, podczas których omawiali zagrożenia oraz edukowali jak się zachowywać, żeby nie narażać się na niebezpieczeństwa. Prelekcje dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscach wypoczynku, w domu. Będą przeprowadzane również podczas ferii, z dziećmi korzystającymi z wypoczynku zorganizowanego. Omawiane będą zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, na drodze, w kontaktach z osobami obcymi i podczas korzystania z sieci.

 

Autokary powinny być sprawne

Policjanci będą dbali, żeby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu oraz sprawdzali stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci i stan techniczny pojazdów. Na bieżąco będą prowadzone kontrole autokarów.

Organizatorzy wyjazdów powinni zobowiązać przedsiębiorców wykonujących przewóz do wykonywania badania technicznego sprawności układu hamulcowego i układu kierowniczego autobusu przez stację diagnostyczną. Badanie takie powinno być wykonane maksymalnie na 24 godziny przed planowanym wyjazdem. Potwierdzenie przeprowadzonego badania kierowca powinien posiadać podczas wykonywania przewozu i kontroli autobusu.

Jak co roku, rodzice i opiekunowie dzieci mogą zgłosić do kontroli autokar przewożący dzieci i młodzież. Kontrole będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Policjanci zalecają, żeby zgłoszenie kontroli autobusu dokonać co najmniej na 5 dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia powinno zawierać: dane osoby zgłaszającej, dane organizatora i przewoźnika, numer telefonu kontaktowego, datę wyjazdu, miejsce i godzinę wyjazdu oraz numer rejestracyjny autokaru.

Zgłoszony do kontroli autobus winien zostać podstawiony w wyznaczonym miejscu minimum 40 minut przed planowanym wyjazdem, za względu na czas niezbędny na wykonanie czynności kontrolnych. Kontrole autobusów odbywać się będą w wyznaczonych punktach (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem wyjazdu), a w innym miejscu wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych i po uzgodnieniu z właściwą jednostką Policji. Sytuacje zagrażające bezpieczeństwu podróżujących i wymagające natychmiastowej interwencji Policji należy zgłaszać pod numer alarmowy 112.

 

 

Funkcjonariusze z grupy SPEED będą przeciwdziałali niebezpiecznym zachowaniom na drodze i zapewniali bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

Akcja Zima 2020 na obiektach MOSiR

Ci, którzy zostaną w ferie w domach wcale będą musieli się nudzić, chyba że będę bardzo tego chcieli. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował szeroki wachlarz atrakcji, m.in. zajęcia na pływalniach, lodowisku i fitness.

Lodowisko miejskie przy ul. Narutowicza czynne będzie w godz. 9-21, z przerwą techniczną na poprawę stanu tafli w godz. 14-15. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-12 dla dzieci w wieku 5-11 lat odbywać się będą zajęcia łyżwiarskie z instruktorem Dariuszem Wróblewskim.

Pływalnia Orka (przy ul. Młynarskiej 17) będzie otwarta w godz. 8-20, Delfin (ul. Piastowskiej 17) w godz. 9-21. Na obu basenach od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-14, dzieci i młodzież szkolna będą mogły nabyć bilet promocyjny w cenie 4zł/godz. Nauka pływania dla dzieci i młodzieży (7-12 lat),  zapisy pod numerem tel. 48 3779032.

Aquapark Neptun (ul. Wyścigowej 49) będzie otwarty w godz. 7-22.

Tenis ziemny. Zajęcia ABC Tenisa dla dzieci wieku 7-15 lat odbędą się we wtorki i czwartki, w godz. 10-11 na kortach przy ul. Bulwarowej 19. W pierwszym tygodniu ferii zajęcia poprowadzi Bartek Maroszek, w drugim tygodniu Jan Błaszczyk.

Taniec, fitness (MOSiR ul. Narutowicza 9). Instruktor Rodrigo z Esfit Studio zaprasza na zajęcia fitness w poniedziałki i czwartki, w godz. 12-13 dla dzieci 7-11 lat, a w godz. 13-14 dla dzieci 12-18 lat.

Lekka atletyka (MOSiR ul. Narutowicza 9, trybuna B). Dzieci w wieku 7-15 lat, będą mogły uczestniczyć w treningach biegowych oraz poznać arkana dyscyplin technicznych, np., skok w dal, pchnięcie i rzut piłką lekarską. Zajęcia poprowadzi trener Jacek Faliński w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11-13. Chętni na zajęcia muszą mieć sprzęt sportowy (dres, kostium, obuwie sportowe, ewentualnie kolce).

Łucznictwo (MOSiR ul. Narutowicza 9). Iwona Trześniewska, trener ŁKS-u Radom, poprowadzi zajęcia w poniedziałki, środy i piątki w godz. 13-15.

Kickboxing, boks (ul. Stasieckiego 53, zalew na Borkach). Treningi kickboxingu we wtorki i czwartki od godz. 11 dla dzieci 7-15 lat będzie prowadził Włodzimierz Trzeciak, natomiast boksu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 11 dla dzieci 7-15 lat poprowadzi Stanisław Dobosz.

Piłka nożna (MOSiR ul. Narutowicza 9). Zajęcia piłkarskie odbywać się będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią we wtorki i czwartki w godz. 11.30-13.

 

Wszystkim życzymy udanych ferii, bezpiecznych podróży i dotarcia do celu oraz rozwijania swoich pasji i talentów!
/ Roman Furciński /


FERIE ZIMOWE   UCZNIOWIE   SZKOŁA   WYPOCZYNEK   PŁYWANIE   LODOWISKO   BASEN   DROGA   SPEED   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

19 września 2020 17:06
Imieniny:
Januarego, Konstancji, Teodora

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 01.09.2020
kraj
wypadki drogowe - 92
zabici w wypadkach - 4
ranni w wypadkach - 114
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 154
źródło:  www.policja.pl
 
01.09.2020
wypadki drogowe - 7
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH