• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wężykiem po drodze przez kilka powiatów

Wężykiem po drodze przez kilka powiatów

15 stycznia 2020

 

2 promile alkoholu w organizmie 52-letni mieszkaniec gminy Garwolin, a mimo to zdecydował się na jazdę samochodem. Przejechał kilkanaście kilometrów jadąc slalomem i stwarzając zagrożenie, zanim został zatrzymany przez innego kierowcę, który powiadomił policjantów. Panu z promilami grozi teraz sprawa w sądzie.

 

Alkohol odbiera rozum, ale nie może być żadnym wytłumaczeniem. Przykładem skrajnej nieodpowiedzialności i i… był sytuacja z wczorajszego dnia na terenie powiatu grójeckiego. Gość przejechał kilkadziesiąt kilometrów stwarzając zagrożenie na drodze.

O godz. 16:20 dyżurny grójeckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, że ujął on pijanego kierowcę. 41-latek tłumaczył przybyłym na miejsce policjantom, że jadąc z Rawy Mazowieckiej w kierunku Grójca zauważył jadącego przed nim wężykiem opla astrę. Kierowca tego auta stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podjął próbę zatrzymania opla Wilkowie Pierwszym, ale kierowca tego auta oddalił się. Cały czas jechał za oplem i przed Belskiem Dużym, powiat grójecki, zadzwonił na Policję, informując o podejrzeniu poruszania się na drodze nietrzeźwego kierowcy. Gdy kierowca opla zatrzymał się w okolicy sklepu spożywczego w Belsku Dużym, został on ujęty przez zgłaszającego.

Zatrzymanym był 52-letni mieszkaniec gminy Garwolin. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Został dowieziony do komendy, gdzie przeprowadzono badanie alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany oświadczył, że w takim stanie jechał przez trzy sąsiadujące powiaty, od Mszczona przez Rawę Mazowiecką.

 

– Pijany kierowca po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Stracił już prawo jazdy. Auto zostało odholowane na parking, na koszt właściciela. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy oceni sąd, który może wymierzyć mężczyźnie karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała kom. Agnieszka Wójcik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. – Słowa podziękowania należą się mężczyźnie, który bez wahania zareagował i ujmując kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

Roman Furcinski

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt