• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Omijajcie Piotrków Trybunalski!

Omijajcie Piotrków Trybunalski!

10 stycznia 2020

 

Jeżeli zamierzacie jechać przez Piotrków Trybunalski i przejechać przez skrzyżowanie autostrady A1 z drogą krajową nr 74, to lepiej wybierzcie inne trasy. Doradzają to kierowcy, którzy spędzili tam w korku nawet ponad 2 godziny.

 

Miesiąc temu, zamknięty został węzeł Piotrków Trybunalski Południe przy skrzyżowaniu budowanej autostrady A1 i drogi krajowej nr 74. Zorganizowano objazd w stylu wielkiego ronda. Kierowcy, którzy mieli sposobność jechać drogą po zmianie organizacji ruchu, nie owijają w bawełnę i określają to jednym słowem – MA-SA-KRA! I to z każdego kierunku dojazdu. Natężenie ruchu jest ogromne, a dla każdego kierunku ruchu jest wyznaczony tylko jeden pas.

Mimo że drogowcy starają się utrzymać ruch w okolicach przebudowy dróg i ronda, żeby nie zamykać dróg i kierunków jazdy, to nic to nie daje.

 

– Tworzą się ogromne, wielokilometrowe korki na dojazdach, w których trzeba stać nawet 2-3 godziny – powiedział nam pan Zbigniew, który pokonał wspomniany odcinek w tym tygodniu. – Jeżeli ktoś musi przejechać przez Piotrków Trybunalski w kierunku wschód-zachód lub północ-południe, lepiej niech pomyśli i wytyczy sobie inną trasę. Może będzie trochę dalej, ale zaoszczędzi na czasie i na własnych nerwach.

 

Wprowadzana organizacja ruchu, czytaj: utrudnienia na wspomnianym odcinku, ma obowiązywać do około połowy przyszłego roku.

Roman Furciński, mapka: GDDKiA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt