• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Przemarsz Orszaku Trzech Króli

Przemarsz Orszaku Trzech Króli

2 stycznia 2020

 

W poniedziałek, 6 stycznia, w Kościele Katolickim przypada święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne święto Trzech Króli. W Radomiu, odbędzie się przemarsz od Rynku ul. Wolność do ul. Żeromskiego na plac Corazziego. Będą utrudnienia w ruchu.

 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli, w poniedziałek, w godzinach ok. 12:00-12:45 będą wprowadzone objazdy w centrum Radomia dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25. Wystąpią także utrudnienia w ruchu.

 

Orszak Trzech Króli zacznie się na Rynku o godz. 12:00. Trasa przemarszu będzie wiodła ulicami: Wolność, Reja, przez plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego – do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Po drodze kolumna będzie zatrzymywała się na ul. Reja przed kościołem ewangelicko-augsburskim oraz na ul. Żeromskiego przy klasztorze ojców Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy Parku Kościuszki przed Urzędem Miejskim (w tych miejscach zaplanowano inscenizacje po ok. 10 min.).

 

W związku z tymczasowym zamknięciem fragmentów ulic Reja i Żeromskiego dla ruchu kołowego, w godzinach ok. 12:00-12:45 zostaną wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25 (szczegółowy wykaz zmian tutaj). Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez plac Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch kołowy będzie tam chwilowo wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów – w takim przypadku przeczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Roman Furciński, źródło: MZDiK

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt