[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Drogowy bubel roku 2019

Drogowy bubel roku 2019

31-12-2019 14:00


Drogowy bubel roku 2019

 

Oddanie łącznic wiaduktu w ul. Słowackiego z trasą N-S o oznakowanie poziome na wiadukcie zasługuje na tytuł „Drogowy bubel roku 2019”. Adresatami są wykonawcy budowy trasy, konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice z Wąchocka oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, jako zarządca dróg i inwestor zadania.

 

Ranking jest naszą subiektywną oceną. W tym roku, skupiliśmy się na wyborze jednego zadania drogowego. Zdecydowanie wygrała oddana do użytku kierowcom trasa N-S z łącznicami i wiaduktem w ul. Słowackiego. Wygrała dlatego, że wykonawcy inwestycji oraz MZDiK nie patrzyli na przepisy oraz na bezpieczeństwo kierowców. Ważniejsze dla nich było oddanie do użytku łącznic na wiadukcie tuż przed wyborami parlamentarnymi (13 października). Oznakowanie poziome było skandaliczne!

Oto, dlaczego przyznaliśmy tytuł „Drogowy bubel roku 2019” dla konsorcjum firm Inzynieria Rzeszów i Budromost Starachowice oraz dla Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

 

1. Żółte linie wprowadzające tymczasową organizację ruchu (podczas prowadzonych robót mają pierwszeństwo nad liniami białymi) prowadzące przez cały wiadukt – wprowadzały w błąd kierowców, mogły prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Kierowcy mieli dwa pasy ruchu, a powinni poruszać się jednym, a na szczycie wiaduktu kończyły się na betonowych barierkach. Żółta linia zabraniała, m.in., wjazdu na wiadukt z łącznicy od strony dworca (!).

 

 

 

 

2. Brak zamontowanych wszystkich barier dźwiękochłonnych. Uzupełniano je przez później przez kilkanaście dni.

 

3. Brak oznakowania na wydzielonym betonowymi barierkami pasie dla pieszych i rowerzystów. Tak na marginesie, zgodnie z przepisami, jest za wąski.

 

4. Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ul. Słowackiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Giserską. Przy przejściu, na całej długości jest wymalowany czerwony pas. Jednak znak informował, że jest to tylko przejście dla pieszych – znak D-6. Do tego, w połowie, na środku jezdni, jedną trzecią przejazdu „zabierała” (!) wysepka.

 

 

(pisaliśmy o tym tutaj)

 

O tym, że mieliśmy rację świadczy że wszystkie wskazane przez nas niedociągnięcia i buble były później przez kilka tygodni usuwane.

 

O uporze w bezprawnym pobieraniu opłat za parkowanie aut poza miejscami wyznaczonymi w strefie płatnego parkowania nieoznakowanego przez MZDiK nie wspominamy. Pisaliśmy o tym przez kilka lat. Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z 8 maja tego roku przyznall nam rację. Mimo to, MZDiK nadal pobiera opłaty, a po „cichu” wprowadzał oznakowanie i wyznaczał liniami miejsca postojowe.

 

Przypominamy, że konsorcjum Inżyniera Rzeszów i Budromost Starachowice z Wąchocka, zajęło w ubiegłym roku drugie miejsce na „Drogowy bubel roku” – za "fachowe" wymalowanie linii na jezdni przed wiaduktem na ul. Słowackiego (od strony Glinic) tak, że dochodziło do sytuacji niebezpiecznych i niezgodnych z przepisami. Kierowcy jadący prawym pasem ul. Słowackiego, chcący wjechać na wiadukt, musieli uważać, żeby nie wjechać w na krawężnik i barierki na wiadukcie, bo prawy pas został wytyczony tak, że prowadził wprost na krawężnik i barierki zabezpieczające, i odbijał kilka metrów przed samym wjazdem na wiadukt (tutaj).

Pierwsze miejsce w zeszłym roku przyznaliśmy Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji, za kilka rzeczy, a przede wszystkim za brak prawidłowego nadzoru nad wykonawcami inwestycji drogowych.

 

Ranking subiektywny

w imię bezpieczeństwa

Konkurs "Drogowy bubel roku 2019" powstał na podstawie własnych obserwacji oraz informacji przekazanych przez kierowców i mieszkańców Radomia. Przypatrywaliśmy się robotom drogowym, oznakowaniu  w okolicach remontowanych ulic, ustawianiu znaków.

Proszę nie odbierać tego rankingu jako bezpodstawne czepianie się, ale zwrócenie uwagi na problemy jakie pojawiają się z niewłaściwym ustawieniem lub wymalowaniem znaków, i refleksję czy nie spowoduje to zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników dróg.
/ Roman Furciński /


BUBEL   DROGA   MZDIK   INŻYNIERA RZESZÓW   BUDROMOST STARACHOWICE   WĄCHOCKI   WIADUKT   TRASA N-S   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

16 lipca 2020 19:43
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 90
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 99
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 265
źródło:  www.policja.pl
 
14.07.2020
wypadki drogowe - 8
zabici w wypadkach - 2
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 14
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH