[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Bezpiecznie dojedźcie do celu!

Bezpiecznie dojedźcie do celu!

23-12-2019 19:01


Bezpiecznie dojedźcie do celu!

 

Rozpoczęły się już świąteczne wyjazdy do bliskich lub na wypoczynek. Część osób już wyjechała, część ma to wyjazdy przed sobą. Bez względu na długość trasy, podróż powinna być bezpieczna, bez ofiar na drogach. I na trzeźwo za kierownicą.

 

145 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 179 zostało rannych w dniach 24-26 grudnia 2018 roku na polskich drogach. Najtragiczniejsza była Wigilia, śmierć poniosło 6 osób. Policjanci zatrzymali 410 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Na szczęście, Radom i powiat radomski były wyjątkiem: doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba, było 12 kolizji i - uwaga! - nie zatrzymano ani 1(!) nietrzeźwego kierującego.

W garnizonie mazowieckim odnotowano 14 wypadków (w tym 1 śmiertelny w Stanisławicach, w gminie Kozienice), 17 osób zostało rannych, zatrzymano 28 nietrzeźwych kierujących.

 

Uważajcie na drogach,

jeździjcie ostrożnie

Nadmierna prędkość, nieuwaga, wymuszanie pierwszeństwo to ciągle główne przyczyny wypadków.

W ubiegły piątek, podczas ogólnopolskiej akcji „Prędkość” ujawniono 713 przekroczeń prędkości na 1189 skontrolowane pojazdy.

W ubiegłym tygodniu, mazowieccy policjanci z grupy SPEED przeprowadzili 567 kontroli pojazdów, ujawnili 534 wykroczeń, z czego 298 to przekroczenia prędkości, nałożyli 465 mandatów i zatrzymali 56 dowodów rejestracyjnych.

Jeździjcie ostrożnie. Obserwujcie co dzieje się na drodze. Zachowujcie bezpieczne odstępy między pojazdami tak, żeby w razie czego móc bezpiecznie zahamować. Żeby nie było tak jak dzisiejszego poranka na drodze ekspresowej S7, na obwodnicy Białobrzegów, kiedy kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad autem i najechał na tył forda transita. Ford dachował, dwoje pasażerów z tego samochodu zostało odwiezionych do szpitala.

 

Trzeźwi kierowcy,

piesi z odblaskami

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na drogach pojawia się znacznie więcej pojazdów niż zwykle, więcej też jest pieszych często zaaferowanych zakupami. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, często bardzo niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 

- Zanim wsiądziesz za kierownice odpowiedz sobie na kilka pytań dotyczących stanu fizycznego i emocjonalnego: czy jesteś wyspany, czy nie jesteś zmęczony, czy nic Cię nie boli, czy nie jesteś pod wypływem alkoholu, czy nie przyjmowałeś leków, które mogą wpłynąć na prowadzenie pojazdu. W trakcie podróży dostosuj styl jazdy do warunków panujących na drodze, unikaj sytuacji ryzykownych oraz agresji na drodze. Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam, wszyscy mamy równe prawa i takie same obowiązki – przypominają policjanci. - Jeżeli czujesz zmęczenie i lekkie znudzenie zatrzymaj się i odpocznij. Zmęczenie to nie tylko większe ryzyko zaśnięcia za kierownicą, ale też zmniejszona koncentracja i zdecydowanie niższa umiejętność właściwego analizowania sytuacji drogowej. Parkując pamiętaj o zatrzymaniu pojazdu w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. W miarę możliwości powinien znajdować się poza jezdnią.

 

 

Więcej policjantów na drogach

Od jutra - 24 grudnia, do 6 stycznia 2020 roku mazowieccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNE ŚWIĘTA”. Do podstawowych zadań policjantów drogówki będą należeć: zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, egzekwowanie jazdy z dozwoloną prędkością przez kierujących (szczególnie w obszarach zabudowanych), kontrola trzeźwości kierujących, egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci i utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.

 

Przypominamy, że pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będą zakaz poruszania się po drogach w godzinach od 8:00 do 22:00 w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) oraz w Nowy Rok (1 stycznia).

 

Wszystkim życzymy, żeby bezpiecznie dojechali do celu.

Szerokości na drogach! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie.

 
/ Roman Furciński /


AUTO   KIEROWCA   BEZPIECZEŃSTWO   ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA   NOWY ROK   PRĘDKOŚĆ   WYPADEK   RANNY   PIERWSZEŃSTWO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

16 lipca 2020 18:19
Imieniny:
Mariki, Benity, Dzierżysława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 15.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 90
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 99
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 265
źródło:  www.policja.pl
 
14.07.2020
wypadki drogowe - 8
zabici w wypadkach - 2
ranni w wypadkach - 8
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 14
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH