[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Ci kierowcy ustępowali pierwszeństwa pieszym (film)

Ci kierowcy ustępowali pierwszeństwa pieszym (film)

10-12-2019 19:32


Ci kierowcy ustępowali pierwszeństwa pieszym (film)

 

Zatrzymanie się przed przejściem i przepuszczenie pieszych było zachowaniem, za które wyróżniliśmy kolejne osoby w ramach akcji „Jestem uprzejmym kierowcą”. To był nasz ostatni w tym roku wyjazd, kończący trzecią edycję akcji.

 

Po raz 12 wyjechaliśmy na radomskie ulice, żeby obserwować kierowców pod kątem kultury jazdy i wzorowych zachowań. Nie musieliśmy długo jeździć.

 

Uprzejmość wobec pieszych

Troje kierowców uhonorowaliśmy za takie samo zachowanie – ustąpienie pierwszeństwa pieszych oczekującym na przejście na druga stronę ulicy. Okazuje się, że nie wszyscy o tym pamiętają i chcą się zatrzymać przed „zebrami”. Tak było na ul. 25 Czerwca. Dwoma pasami poruszały się samochody w stronę ul. Żeromskiego. Przy przejściu dla pieszych, koło mostku, stał mężczyzna oczekujący na przejście na drugą stronę jezdni. Jeden kierowca pojechał, drugi się zatrzymał, żeby ustąpić pierwszeństwa.

 

- Jeżeli warunki pozwalają, staram się zatrzymywać przed przejściem oraz ustępować pierwszeństwa kierowcom chcącym włączyć się do ruchu. Od kilku lat preferuję również jazdę na suwak – mówił Grzegorz Mortka.


 

Pojechaliśmy na ulice: Słowackiego, Kusocińskiego, 11 Listopada, Malczewskiego, Chrobrego i Zbrowskiego. Na tej ostatniej widzieliśmy jak volvo zatrzymuje się przed przejściem, przy skrzyżowaniu z ul. Orląt Lwowskich. Za chwilę, kierowca tego auta zrobił to samo na następnym.

 

- Zawsze, kiedy mam możliwość staram się ustąpić pierwszeństwa, czy to pieszym, czy rowerzystom. Sama byłam dwa razy w takiej sytuacji, że zostałabym potrącona z trójką dzieci na przejściu. Samochód pojawił się znikąd. Piesia czasami powinni ustąpić pierwszeństwa, gdy warunki nie pozwalają na to, żeby samochód się zatrzymał w odpowiednim momencie – powiedziała Renata Karczewska, kierująca volvo.

 

 

Na tej samej ulicy zauważyliśmy, że kolejny kierowca zachował się jak pani Renata.

 

- Staram się zawsze zatrzymać przed pasami, gdy widzę osobę oczekującą na przejście, a także zbliżającą się do pasów. Zachęcam wszystkich kierowców, żeby zatrzymywali się przed przejściami i byli szczególnie ostrożni zbliżając się do pasów. Czasami trudno dostrzec pieszych, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, dlatego trzeba jeździć bardzo ostrożnie w okolicach przejść. Warto dwa razy się rozejrzeć zanim przejedziemy przez pasy – powiedział Tomasz Dąbrowski.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, restauracji Samira i baru Burger King.

 

 

Zakończyła się trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Tym wyjazdem zakończyliśmy jej trzecią edycję.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - policyjnym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA   AUTO   KIEROWCA   BEZPIECZEŃSTWO   KULTURA   PARTNERZY   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 03:24
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH