• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Ogromna ilość ukaranych kierowców!

Ogromna ilość ukaranych kierowców!

3 grudnia 2019

 

512 skontrolowanych pojazdów, 475 ujawnionych wykroczeń, 313 przekroczeń prędkości, ponad 400 nałożonych mandatów i 29 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED. Sądzicie, że to dane z kilku miesięcy? Nie, to efekty pracy z …ostatniego tygodnia.

 

Dane pochodzą z ostatniego tygodnia listopada, od 25 do 30 listopada.

 

– W ostatni weekend, „pod lupą‿ policjantów z zespołu SPEED i funkcjonariuszy z radomskiej drogówki był Radom, gdzie służbę pełnili policjanci z innych powiatów. Pojawiali się oni szybko tam, gdzie zbierali się kierujący w większych grupach, tym samym skutecznie zapobiegali nielegalnym wyścigom i sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym – poinformowali mazowieccy policjanci.

 

W sumie, za cały wspomniany okres, przeprowadzonych zostało 512 kontroli pojazdów, stwierdzono 475 wykroczenia, z czego aż 313 dotyczyło przekroczeń prędkości. I to nie chodzi o przekroczenia o 20-30 km/h, ale znacznie większe. Ile musieli pędzić zatem kierowcy, np., drogą S7? 180-200 km/h? Policjanci zatrzymali również 29 dowodów rejestracyjnych.

 

Grupa SPEED została powołana w połowie lipca tego roku. Ma reagować na niebezpieczne i karygodne zachowania kierujących na drodze, a także być tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości. Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych.

Policjanci z zespołu „SPEED‿ wykorzystują przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. „Piraci drogowi‿ mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

Roman Furciński, źródło: KWP Radom

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt