• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Sprawdzali światła w autach

Sprawdzali światła w autach

26 listopada 2019

 

Kilkanaście samochodów zatrzymali policjanci do kontroli pod kątem prawidłowości ustawienia świateł. Kilka aut wymagało natychmiastowej korekty.

 

Akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo‿ zorganizowali policjanci z mazowieckiej drogówki. Jednak tym razem, nie odbyła się w stacji diagnostycznej, ale w ruchu ulicznym.

Policjanci, jeżeli uznali, że – ich zdaniem – światła w jakimś samochodzie światła mogły być źle ustawione, kierowali auto na parking, a uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych (pod okiem wykładowców i w asyście policjantów) sprawdzali, czy są one prawidłowo wyregulowane.

 

– Okazało się, że w kilku pojazdach światła były źle ustawione. Kierowcy powinni pamiętać, że źle ustawione światła mogą oślepiać innych i o niebezpieczną sytuację na drodze nietrudno – powiedział podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. W Radomiu.

 

Zdaniem naszego rozmówcy, wielu kierowców zapomina o konieczności regulacji wysokości strumienia świateł w zależności od ilości osób podróżujących w pojeździe.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa.

 

– W takich warunkach pogodowych, przy mglistej pogodzie i ograniczonej widoczności, gros kierowców jeździ na światłach do jazdy dziennej. To błąd. Trzeba przełączyć pokrętło na światła mijania – dodał podinsp. Stanisław Popiel.

 

Ogólnopolska akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo‿ potrwa do 15 grudnia.

Roman Furciński, fot. sierż. szt, Marcin Sawicki (KWP)

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt