• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Kolejny protest w Mniszewie

Kolejny protest w Mniszewie

15 listopada 2019

 

W niedzielę, 17 listopada, w godz. 15:00–17:00 zaplanowany został protest na drodze krajowej nr 79 w Mniszewie. Uczestnicy zgromadzenia będą blokować drogę poprzez korzystanie z przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej.

 

Zgromadzeni będą protestować przeciwko rozbudowie DK79 na odcinku pomiędzy Mniszewem a Magnuszewem. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym, a zakończyć w 2023 roku. Ludzie sprzeciwiają się przedstawionym planom przebiegu drogi przez ich miejscowość. Według nich, drogowi serwisowe, które mają biec wzdłuż nowej 79-tki, zostaną wybudowane tuż przy ich domach. Twierdzą również, że wraz z nową inwestycją powstaną zbiorniki retencyjne wód – również bardzo blisko domów oraz zostanie zlikwidowana część parkingu przy kościele.

Natomiast według GDDKiA, inwestycja poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych poprzez poszerzenie drogi, wzmocnienie konstrukcji jezdni, a przede wszystkim zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym natężeniem ruchu dla mieszkańców. Mają powstać nowe chodniki, drogi przeznaczone tylko dla ruchu mieszkańców, w tym dojazdowe do posesji i obiektów użyteczności publicznej, nowe skanalizowane skrzyżowania i bezpieczne przejścia dla pieszych.

Akcję protestacyjną będzie zabezpieczała Policja.

 

Jeżeli zamierzacie jechać w niedzielę po południu wspomnianym odcinkiem DK 79, to radzimy:

– jadąc od strony Góry Kalwarii, na rondzie w Potyczu, skierować się na drogę wojewódzką nr 731 w kierunku Warki i dalej drogą wojewódzką nr 730 i przez Grabów nad Pilicą i Głowaczów dojechać do Kozienic, żeby tutaj wrócić na DK 79;

– jadąc od strony Kozienic, w Kozienicach skręcić na drogę wojewódzką nr 730 i przez Głowaczów i Grabów nad Pilicą dojechać do Warki, tu skręcić na drogę wojewódzką nr 731 i dojechać do ronda w Potyczu, a tu wjechać na DK 79 i jechać dalej w stronę Góry Kalwarii.

Roman Furciński, grafika: GDDKiA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt