[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » W dniu Wszystkich Świętych będą zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. 1 listopada przejazdy autobusami miejskimi będą za darmo!

W dniu Wszystkich Świętych będą zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. 1 listopada przejazdy autobusami miejskimi będą za darmo!

29-10-2019 20:57


W dniu Wszystkich Świętych będą zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. 1 listopada przejazdy autobusami miejskimi będą za darmo!

 

Od piątku - 1 listopada, do niedzieli - 3 listopada, wprowadzone zostaną istotne zmiany w ruchu w rejonie radomskich nekropolii. Jeżeli w piątek zamierzacie odwiedzić groby swoich bliskich w Radomiu, najlepiej wybrać autobus, ponieważ: komunikacja miejska szybciej dojedzie na miejsce, będzie miała wyznaczone pasy ruchu dla siebie i nie trzeba będzie kupować biletów.

 

Bezpłatną komunikację w dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) dla wszystkich pasażerów wprowadzono dwa lata temu. Najlepiej więc, zostawić swoje auta w garażach i przesiąść się do autobusów. Będą one jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

Dla autobusów jeżdżących na Firlej zostaną wyznaczone tzw. kontrapasy, dzięki czemu nie będą one stały w korkach.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prosi o pozostawienie ich dla osób przyjezdnych i najbardziej potrzebujących, np. starszych oraz niepełnosprawnych.

 

 

Jak co roku, w pobliżu cmentarzy będą zmiany w organizacji ruchu. W pobliżu nekropolii zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną odcinki niektórych ulic, a gdzieniegdzie będzie zakaz zatrzymywania. Tak będzie od 1 do 2 listopada.

 

Organizacja ruchu przy nekropoliach

Cmentarz przy ul. Limanowskiego

Od 1 do 3 listopada ul. Limanowskiego będzie zamknięta między ulicami Maratońską i Tytoniową. Zamknięte będą także ulice: Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza.

Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych ulic - w przypadku ul. Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK. Ul. Dębowa, od Limanowskiego do parkingu, będzie drogą jednokierunkową. Podobnie będzie od Maratońskiej do Stasieckiego, ale tam z wyjątkiem autobusów.

Uwaga! Prawie cała ul. Tytoniowa będzie objęta zakazem zatrzymywania się ze względu na konieczność zapewnienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej.

 

 

Cmentarz Komunalny na Firleju

Od piątku do niedzieli dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Warszawskiej (w drugim kierunku będą jeździły tylko autobusy miejskie). Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych.

Podobnie będzie też na ul. Mieszka I, wraz z jego przedłużeniem (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

 

- Apelujemy do kierowców prywatnych aut, żeby nie jechali przez Józefów do trasy nr 7, ponieważ będą zawracani tam przez policjantów. Funkcjonariusze będą wpuszczali w ulice Mieszka I, na północ od ronda Powstańców Warszawy, i Aleksandrowicza, na zachód od pętli autobusowej naprzeciw szpitala, jedynie autobusy lub inne uprzywilejowane pojazdy. Zakaz ruchu, oprócz mieszkańców, będzie obowiązywał też na całej ulicy Gombrowicza - informuje MZDiK.

 

 

Cmentarz prawosławny i w Rajcu Szlacheckim

Na ulicach Warszawskiej (przy cmentarzu prawosławnym) i Kozienickiej (przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim) obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Miejsca postojowe będą tam - odpowiednio, na parkingu przy cerkwi i przy ul. Północnej.

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

Cmentarz przy ul. Limanowskiego

Od 1 do 3 listopada zostanie uruchomiona linia pospieszna CM, łącząca cmentarze na Borkach i na Firleju (kursy maksymalnie co 3 minuty). Trasa linii: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót przez Wałową, Lekarską i Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót przez Ofiar Firleja, Warszawską i Aleksandrowicza).

Na trasie linii CM będą obowiązywały wyłącznie wybrane przystanki.

1 listopada uruchomione będą linie dodatkowe do cmentarza na Borkach - do ul. Maratońskiej: C9 z Prędocinka (co 7 minut) i C15 z Janiszpola (co 32 minuty). W rejonie cmentarza będą też jeździć linie 1, 7, 8, 12,13, 14, 16, 17 i 25 (dla linii 1, 16 i 17 będą obowiązywać objazdy przez ulice Tytoniową i 1905 Roku).

 

Ponadto, zostaną uruchomione dodatkowe linie dojeżdżające do cmentarza na Borkach (przy ul. Limanowskiego):

C9 (od 1 do 3 listopada) – z Prędocinka i C15 (tylko 1 listopada) z Janiszpola.

W tym rejonie będą także jeździć linie: 1, 7, 8, 12, 13, 14, 16 i 17. Dla linii nr 1, 16 i 17 objazdy będą poprowadzone przez ulice Tytoniową i 1905 Roku.

 

 

Firlej

Dojazd do cmentarza na Firleju, oprócz wspomnianej linii CM, zapewnią też autobusy linii 4 (od 1 do 3 listopada dojazd ulicami Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja i Warszawską) i 13 - 1 listopada dojazd ulicami Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I, a 2 i 3 listopada podobnie, ale z podjazdem przed szpital na Józefowie kursami w stronę Firleja.

Autobusy będą kursować ze zwiększonymi częstotliwościami.

Dla obu linii te objazdy będą obowiązywać również w czwartek, 31 października, od godz. 9:00 do 17:00. Autobusy będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

 

Zostanie uruchomiona dodatkowa linia C4, kursująca z ul. Żeromskiego na Firlej (tylko 1 listopada). Ma ona na celu odciążenie innych linii na najbardziej obleganym odcinku oraz zapewnienie dojazdu do cmentarza z tych przystanków w centrum miasta, na których nie zatrzymuje się pospieszna linia CM.

W tym roku, linia C4 będzie jeździła przez ulice: 11 Listopada, Chrobrego i Mieszka I.

 

 

Linia zastępcza Z21

Od strony ul. Witosa dojazd zapewnią autobusy linii 12 i 21 (od 1 do 3 listopada dojazd Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Witosa, a powrót Witosa i Warszawską). Oznaczone w rozkładach kursy w dniach 2 i 3 listopada będą wykonywane z podjazdami do pętli Wincentów. Autobusy będą jeździć ze zwiększonymi częstotliwościami.

Uruchomiona zostanie również linia dodatkowa C21 (z pętli Os. Gołębiów I do przystanku Witosa/Cmentarz - 1, 2 i 3 listopada).

Obsługę końcowego odcinka ul. Witosa i całej ul. Klwateckiej zapewni linia zastępcza Z21 (w godzinach 9:00-16:00).

 

 

1 listopada dojazd w pobliże cmentarza w Cerekwi zapewni linia 8. Autobusy będą większością kursów jeździły od ul. Wolanowskiej przez Wapienną do tymczasowego przystanku przy stacji wodociągowej. Częstotliwość na linii 8 zostanie zwiększona.

Tego dnia w godzinach ok. 6:30-18:30 dojazd do cmentarza przy ul. Lubelskiej w Małęczynie Nowym zapewni linia 24 (każdy kurs z Michałowa).

 

W piątek, 1 listopada, dla linii nr 3, 9, 11 i 23 będą obowiązywać rozkłady specjalne.

 

Szydłowiec i Chlewiskach

W związku ze wzmożonym ruchem kierowców i pieszych udających się na groby w dzień Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Szydłowcu i Chlewiskach. Mają one zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz ułatwić dojazd do nekropolii.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do wprowadzonych zmian.

 

 
/ Roman Furciński, źródło, grafika: MZDiK /


CMENTARZE   WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH   ORGANIZACJA RUCHU   AUTOBUS   KOMUNIKACJA   OBJAZD   ZNICZE   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 maja 2020 06:08
Imieniny:
Filipa, Pauliny, Eweliny

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 24.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 50
zabici w wypadkach - 10
ranni w wypadkach - 66
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 284
źródło:  www.policja.pl
 
24.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 3
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 20
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH