[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Ciężarówki wolą jeździć przez miasto

Ciężarówki wolą jeździć przez miasto

28-10-2019 18:03


Ciężarówki wolą jeździć przez miasto

 

Dlaczego Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji pozwala na przejazdy przez centrum Radomia wielkich ciężarówek? Niektóre ulice nie są przystosowane do przejazdu takich pojazdów. Zdarza się, że kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego i jeżdżą niebezpiecznie.

 

Obrazek z piątku, po południu. Jedziemy od strony Warszawy i dojeżdżamy (lewym pasem, z zamiarem skrętu w ul. Żółkiewskiego) do ronda Narodowych Sił Zbrojnych. Obok, na prawym jedzie ciężarówka, ciągnik siodłowy z naczepą.  Naczepa ma rejestrację z województwa podkarpackiego RRS… Wyprzedza nas i zamiast jechać objazdem – ul. Czarnieckiego i Kielecką, wybiera trasę przez miasto, wjeżdża w ul. Warszawską. Może ma dowieźć towar do jakiegoś sklepu, hurtowni, zakładu? Zmieniliśmy plany i pojechaliśmy za ciężarówką.

 

 

Przejazd na czerwonym świetle

Już na ul. Warszawskiej kierowca wielkiego pojazdu zmieniał pasy, żeby wyprzedzać inne samochody. Przed jednym z przejść dla pieszych nie zatrzymał się, żeby przepuścić kobietę. Ok., nie ma w przepisach ruchu drogowego obowiązku przepuszczenia pieszego, jeśli ten nie postawi nogi na jezdni. Pan jedzie więcej niż dopuszczalne 50 km/h. Skręca w lewo, w ul. Kusocińskiego, a później w ul. Żwirki i Wigury. Widzi z daleka, że przed skrzyżowaniem z ul. Struga świeci się czerwone światło. Zajmuje lewy pas. Jedzie prosto. Przed skrzyżowaniem z ul. Wodną (w lewo chce skręcić auto osobowe), dosyć niebezpiecznie zmienia pas ruchu na prawy, by za chwilę znowu wjechać na lewy.

 

 

 

0

 

Za skrzyżowaniem z ul. Kelles-Krauza znowu zjeżdża na prawy pas. To, że jadą przed nim inne auta, prawdopodobnie trochę irytuje kierowcę, bo przed kolejnymi światłami, znowu wjeżdża na lewy pas. Światło zmienia się na pomarańczowe, a następnie na czerwone. Pan nie zważa na to i przejeżdża na czerwonym (chyba mu się bardzo spieszy do domu).

 

 

Później skręca w lewo, w ul. Słowackiego. Po zjeździe z wiaduktu znowu szuka możliwości wyprzedzenia innych aut i zjeżdża z jednego pasa na drugi. Ze względu na duży ruch, zostaliśmy w dalszej odległości, trzy-cztery auta za ciężarówką. Wydawało nam się, że na światłach przy kościele na Glinicach, kierowca również przejechał na czerwonym. Na rondzie, placu Matki Bożej Fatimskiej, pojechał prosto kierując się drogą krajową nr 9 w kierunku Iłży i Rzeszowa.

Kierowca nigdzie się nie zatrzymał, nie dostarczył towaru. Zrobił sobie tranzyt przez miasto. Mógł pojechać objazdem, ale wybrał inną trasę.

 

 

MZDiK jest głuchy na sugestie

Jak już pisaliśmy, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji może załatwić sprawę ustawiając znaki zakazu B-5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych) i umieszczając na nim lub na tabliczce pod nim informację, że zakaz obowiązuje samochody ciężarowe lub zespoły pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej, np., powyżej 12 t (z wyłączeniem pojazdów służb komunalnych i dowożących towar do sklepów, hurtowni lub zakładów). Oznaczałby, że nie mogą się poruszać drogą, którą opisaliśmy (i w odwrotnym kierunku) ot, tak sobie. Miejsca ustawienia znaków mogą być przy rondach – Narodowych Sił Zbrojnych i Matki Bożej Fatimskiej – żeby ciężarówki nie mogły wjechać do centrum.

Ustawienie znaków B-5 ze wspomnianą tabliczką, dałoby wolną rękę Policji do skontrolowania takich pojazdów. Teraz, jeśli kierowca nie łamie rażąco przepisów ruchu drogowego, policjanci nie mają podstaw do zatrzymania go i skontrolowania pojazdu.

Dlaczego MZDiK nie wyczerpuje możliwości do zobligowania kierowców ciężarówek, żeby jeździli objazdami, nie wiadomo. To chyba tylko słodka tajemnica tych urzędników.

 
/ Roman Furciński /


CIĘŻARÓWKI   JAZDA   OBJAZD   ZAKAZ   BEZPIECZEŃSTWO   MZDIK   CZERWONE ŚWIATŁO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 maja 2020 05:59
Imieniny:
Filipa, Pauliny, Eweliny

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 24.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 50
zabici w wypadkach - 10
ranni w wypadkach - 66
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 284
źródło:  www.policja.pl
 
24.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 3
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 20
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH