• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Bezpieczeństwo

Promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców

Promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców

26 stycznia 2013

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu radomskiego otrzymują kamizelki odblaskowe i kaski.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu wspólnie z Komendą Miejską Policji i Starostwem Powiatowym w Radomiu zorganizowali kampanię dotyczącą bezpieczeństwa.

 

Kampania jest skierowana nie tylko do uczniów, ale głównie do ich rodziców. Dzieciom rozdawano kamizelki odblaskowe i kaski. Rodzicom przypominano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i obowiązku zapinania dzieci w fotelikach.

Szkoły otrzymały spot filmowy promujący bezpieczeństwo i przypominający o przestrzeganiu zasad, które w wielu sytuacjach mogą uratować życie.

Spot jest krótki, ale bardzo sugestywny. Dzieci w szkole otrzymują kamizelki odblaskowe i kaski. Dziewczynka je zakłada, chłopiec nie. Oboje wsiadają na rowery. Jadą po zmierzchu drogą asfaltową.

Kobieta jedzie samochodem z dzieckiem zapiętym w foteliku. Kierująca widzi z daleka rowerzystkę i bezpiecznie ją omija. Inna, podobna sytuacja: kierowca nie przypiął pasami w foteliku swojej córki. Jego pociecha uderza go pluszową zabawką. Kierowca odwraca się w stronę córki i w tym samym czasie samochód uderza w rowerzystę, chłopca niewidocznego na drodze, bo nie miał na sobie kamizelki odblaskowej.

W tle obrazków z wypadku słychać głos lektora: – „Codziennie na polskich drogach dzieci padają ofiarami bezmyślności. Możesz temu zaradzić. Pamiętaj, że odblaski ratują życie. Pamiętaj, że fotelik ratuje życie. Pamiętaj, że rozsądek ratuje życie‿.

/RF/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt