• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Już wjeżdżamy na wiadukt i zjeżdżamy z niego

Już wjeżdżamy na wiadukt i zjeżdżamy z niego

10 października 2019

 

Dziś rano zostały otwarte dla ruchu łącznice na wiadukt i z wiaduktu na trasę N-S. Trzeba się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu.

 

Tak jak przypuszczaliśmy i napisaliśmy da dni temu, otwarte dla ruchu – dla kierowców, pieszych i rowerzystów – zostają łącznice z trasy N-S na wiadukt i z wiaduktu.

Gdy jechaliśmy przed godz. 8, wjazd i zjazd jeszcze były zamkniete.

 

Jakie są zmiany w organizacji ruchu?

Na wiadukt można wjeżdżać od strony dworca PKP i ul. Beliny-Prażmowskiego, i pojechać w kierunku Glinic, i Skaryszewa. Można również z niego zjeżdżać, w prawo w stronę dworca PKP. Na rondzie Mikołajczyka, czyli u zbiegu ulic 25 Czerwca i Beliny-Prażmowskiego można wybrać czy będziemy chcieli jechać w kierunku Borek (prosto), Os. XV-Lecia (w prawo). Można pojechać również w stronę ul. Szklanej, ale trzeba zawrócić na rondzie.

Na wiadukt w ul. Słowackiego, z obu stron, czyli od centrum miasta i od Glinic, wjeżdżamy teraz jednym pasem. Jadąc od centrum, na szczycie wiaduktu jest wjazd z trasy N-S i od tego miejsca są dwa pasy w stronę Glinic. Jest tu jeszcze wymalowane przejście dla pieszych, więc trzeba będzie szczególnie uważać (za betonowymi barierami jest pas ruchu dla pieszych i rowerzystów).

 

 

 

Z drugiej strony, od Glinic, jeden pas ruchu ciągnie się do miejsca zjazdu z wiaduktu, Za nim są dwa pasy w kierunku centrum.

Sygnalizacja świetlna za zjazdem z wiaduktu nie jest już wzbudzana przez pieszych. Regulacja świateł został zsynchronizowana z sąsiednią, na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Słowackiego.

 

 

Kilka razy zwracaliśmy uwaę, że idealnym rozwiązaniem było pozostawienie tunelu pod torami kolejowymi dla użytku pieszych i rowerzystów (po wybudowaniu pod odpowiednim nachyleniem platform – dla wjazdu i zjazdu). Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie chciał jednak słuchać rad.

 

Jeszcze ekrany

Roboty na wjeździe i zjeździe jeszcze nie zostały ukończone. Trzeba jeszcze zamontować wzdłuż nich ekrany dźwiękochłonne.

 

Oddanie dla ruchu łącznic z wiaduktem w ul. Słowackiego kończy etap budowy śródmiejskiego odcinka trasy N-S, czyli od ronda Mikołajczyka do ronda u zbiegu ulic Szklanej i Żeromskiego.

Inwestycja kosztowała ok. 34,5 mln zł.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt