• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Bezpieczeństwo

Uważaj gdzie zawracasz

Uważaj gdzie zawracasz

26 stycznia 2013

Masz zielone światło dla skręcających w lewo, a nad sygnalizatorem znak informacyjny w postaci białej strzałki w lewo na niebieskim tle. Zielone światło jest tylko dla twojego pasa. Nie próbuj jednak zawrócić w takiej sytuacji. Możesz się narazić na kilkusetzłotowy mandat.

 

Często można zaobserwować taki obrazek: droga dwupasmowa, np. ul. Czarnieckiego (jadąc od strony Warszawy) przed skrzyżowaniem z Wernera. Nad wydzielonym pasem dla skręcających w lewo zapala się zielone światło. Przy ty, sygnalizatorze jest znak informacyjny, na niebieskim tle biała strzałka w lewo. Kierowca samochodu włączył kierunkowskaz w lewo, ale nie pojechał w Wernera tylko zawrócił w Czarnieckiego i pojechał w stronę Warszawy.

Dla wielu kierowców jest to normalna sytuacja i nie widzą w tym złamania przepisów ruchu drogowego. To ewidentne złamanie przepisów.

– W takiej sytuacji kierowca może jedynie wykonać manewr skrętu w lewo. Nie może zawrócić. Jeśli to zrobi, popełnia wykroczenie – tłumaczy sierż. sztab. Rafał Kamiński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

 

Kara jest naprawdę dotkliwa. Może nas “szarpnąć po kieszeni” od 300 do 500 zł, więc gra chyba nie jest warta  świeczki. Lepiej stracić kilka minut skręcić w lewo, znaleźć miejsce, gdzie możemy zawrócić i skręcić w prawo w Czarnieckiego.

/RF/

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt