[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

09-08-2019 13:02


Kulturalni kierowcy na radomskich ulicach (film)

 

Aleksandra Piwowarczyk, Krzysztof Kozestański i Jan Tomaszewski zostali wyróżnieni podczas naszego kolejnego wyjazdu w ramach akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". Wszyscy ustąpili pierwszeństwa pieszym.

 

Akcję zorganizowaliśmy pod koniec lipca. Ulice patrolowaliśmy oznakowanym radiowozem w towarzystwie dwóch funkcjonariuszek - sierż. Agnieszki Ostatek i post. Jolanty Matejek.

 

Uprzejmość to nic trudnego

Objazd rozpoczęliśmy od osiedli XV-Lecia i Śródmieścia. Długo nie musieliśmy czekać na kulturalne zachowania kierowców. Pierwsze, wzorowe zachowanie zauważyliśmy na ul. Malczewskiego. Kierowca czarnego opla zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić kobietę z dziecięcym wózkiem. Okazało się, że za kierownicą auta siedziała młoda kobieta.

 

- Staram się być uprzejmym kierowcą, szczególnie dojeżdżając do przejść dla pieszych. Jeżeli widzę, że ktoś się zbliża lub oczekuje na przejście, to daję mu pierwszeństwo - powiedziała Aleksandra Piwowarczyk.

 

 

Drugim wyróżnionym był kierowca, który zatrzymał się przed przejściem na ul. Wałowej, przed skrzyżowaniem z ulicami Rwańską i Żeromskiego. Poczekał, żeby przeszli piesi i przejechał przez zebry rowerzysta (zachowanie wbrew przepisom ruchu drogowego).

 

- Ja to mam we krwi. Jak widzę pieszego lub rowerzystę to się zatrzymuję. Jak idzie pieszy to trzeba go przepuścić. Tyle ludzi ginie na przejściach, że aż głowa mała - tłumaczył Krzysztof Kozestański.

 

 

Nie upłynęło kilka minut gdy kolejny kierowca dał dobry przykład zachowania. Na ul. Malczewskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Stańczyka, zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych.

 

- Staram się być uprzejmym kierowcą, szczególnie przed przejściami dla pieszych. I jak zatrzymuje się autobus na przystanku, to czekam aż ludzie wsiądą lub wysiądą - powiedział Jan Tomaszewski.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, restauracji Samira i baru Burger King.

 

 

Trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Trwa jej trzecia edycja.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

12 lipca 2020 10:51
Imieniny:
Jana, Pameli, Weroniki

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 09.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 84
zabici w wypadkach - 9
ranni w wypadkach - 92
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 200
źródło:  www.policja.pl
 
09.07.2020
wypadki drogowe - 9
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 9
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH