[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Jest zawiadomienie w sprawie strefy płatnego parkowania!

Jest zawiadomienie w sprawie strefy płatnego parkowania!

11-07-2019 23:58


Jest zawiadomienie w sprawie strefy płatnego parkowania!

 

Czy Gmina Radom nienależnie uzyskała dochody z tytułu opłat pobieranych od kierowców za postój pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego? Czy prezydent Radomia i inni urzędnicy samorządowi niedostatecznie nadzorowali działanie strefy i naruszali prawo? Sprawdzi to Prokuratura Okręgowa, do której wpłynęło pismo w tej sprawie.

 

Mieszkaniec Radomia, Wojciech Bernat, złożył w tym tygodniu do Prokuratury Okręgowej w Radomiu "(...) zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień określonych ustawą i działaniu na szkodę interesu prywatnego i publicznego, a także innych przestępstw wykrytych w toku prowadzonego postępowania prokuratorskiego przez Prezydenta Miasta Radomia i innych urzędników samorządowych poprzez nieprawidłowe nadzorowanie i naruszanie prawa zawartego m.in. w Ustawie o drogach publicznych, co doprowadzić mogło do pozyskania nienależnych Gminie Miasta Radom dochodów w ramach funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (...)".

 

Sprawę Wojciecha Bernata opisaliśmy we wtorek (tutaj). Pisma mieszkańca Radomia, wyjaśnienia i argumenty podpierane przepisami prawa nie docierały do prezydenta Radomia oraz urzędników magistratu, a także Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Nawet argument, że Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z 8 maja unieważnił zapis uchwały Rady Miejskiej w Radomiu o pobieraniu opłat w całym obszarze strefy płatnego parkowania. Wojciech Bernat jest mocno poirytowany całą sytuacją, która wiąże się z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego i postanowił skierować sprawę do Prokuratury Okręgowej.

 

- Jestem rozczarowany, przede wszystkim, postawą władz miasta i organów zarządzającym ruchem. Na szereg moich pism dotyczących funkcjonowania tej strefy odpowiada się jednoznacznie i za każdym razem tak samo, można powiedzieć, że w sposób lekceważący twierdząc, że strefa w Radomiu jest oznakowana zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. W związku z tym, opłaty pobierane od nas, kierowców, są pobierane prawidłowo. Nie zgadzam się z takim stanowiskiem. Zwracałem uwagę, co podzielił również Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 8 maja tego roku, że żeby pobierać opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania muszą być odpowiednio wyznaczone miejsca, znakami pionowymi i oznakowaniem poziomym - tłumaczy Wojciech Bernat. - Uważam, że pieniądze są pobierane nienależnie. Pieniądze powinny zostać zwrócone kierowcom, co do złotówki, co do grosza, jak również wszystkie kary, którymi obarczono kierowców.  Stąd też moje pismo do Prokuratury Okręgowej zawiadamiające o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nieprawidłowości w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, przekroczeniu uprawnień przez osoby odpowiedzialne w tym zakresie i tym samym działaniu na szkodę interesu prywatnego bądź publicznego.

 

 

Mieszkaniec Radomia zwracał uwagę na problem już od kilku lat. Jednak urzędnicy nie przyjmowali żadnych argumentów i nakazywali płacić za postój w SPPN.

 

- Nie pozwolę sobie na to, żeby wchodzono w sposób nieuzasadniony na moje konto, windykowano moje pieniądze za coś, do czego miasto nie ma zupełnie prawa - dodaje. - Proszę Prokuraturę, żeby podjęła działania w tym zakresie i żeby stwierdziła czy rzeczywiście dochodzi do nieprawidłowości, kto jest za to odpowiedzialny i kto powinien zostać, być może, ukarany.

 

 

Jak już zapowiadaliśmy, będziemy starali sę pomóc wszystkim kierowcom, którzy uważają, że nienależnie płacili za postój aut w radomskiej SPPN. Współpracujemy w tej sprawie z kancelarnią prawną Expert. Podpowiemy jak to zrobić i jakie są szanse. To są przecież Wasze pieniądze.
/ Roman Furciński /


STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA   PRAWO   OPŁATY   PIENIĄDZE   KIEROWCA   ULICA   SAMOCHÓD   KIEROWCA   MIEJSCE WYZNACZONE   ZNAKI PIONOWE   LINIE   MZDIK   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

26 maja 2020 06:30
Imieniny:
Filipa, Pauliny, Eweliny

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 24.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 50
zabici w wypadkach - 10
ranni w wypadkach - 66
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 284
źródło:  www.policja.pl
 
24.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 3
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 20
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH