[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Skandal! NSA wydał wyrok, a radomscy urzędnicy swoje!

Skandal! NSA wydał wyrok, a radomscy urzędnicy swoje!

09-07-2019 21:30


Skandal! NSA wydał wyrok, a radomscy urzędnicy swoje!

 

To przechodzi już ludzkie pojęcie. Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z 8 maja unieważnił zapis uchwały Rady Miejskiej w Radomiu o pobieraniu opłat w całym obszarze strefy płatnego parkowania. Urzędnicy mają jednak swoje zdanie (sic!) i nakazują mieszkańcowi Radomia zapłacić wystawiając upomnienie.

 

Sprawa jest bardzo świeża. Pan Wojciech, mieszkaniec Radomia, zaparkował auto w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Nie wykupił biletu, bo - po pierwsze, nie było ono oznakowane zgodnie z przepisami, czyli znakiem pionowym i oznakowaniem poziomym, a po drugie - uchwała Rady Miejskiej w Radomiu dotycząca pobierania opłat w SPPN jest wadliwa, ponieważ jej zapisy mówią o pobieraniu opłat za postój pojazdów samochodowych w całym obszarze, a nie w miejscach wyznaczonych w SPPN jak to określają przepisy.

 

Zajęli pieniądze na koncie

Kontrolerzy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zostawili wezwania do zapłaty dodatkowej. Pan Wojciech nie wniósł opłaty i odwoływał się od wezwania argumentując, że miejsca nie w których parkował nie są oznakowane zgodnie z przepisami (argument jak wyżej).

Prezydent Radomia postanowieniem z 11 marca tego roku postanowieniem egzekucyjnym zajął z konta pana Wojciecha 648,22 zł wraz z odsetkami od 11 kwietnia. Mieszkaniec Radomia nie zgadza się z tym. Napisał do prezydenta o zwrot wszystkich nienależnie pobranych z jego konta pieniędzy.

 

Pan Wojciech próbował wytłumaczyć prezydentowi i radomskim urzędnikom, że żeby pobierać opłaty postój pojazdu samochodowego musi odbywać się w miejscu wyznaczonym - znakiem pionowym D-18 (parking) i oznakowaniem poziomym. czyli wymalowanymi liniami.

Czy sądzicie, że taka mocna argumentacja pomogła i przełamała bezzasadny opór urzędników?

 

 

MZDiK nie respektuje wyroku NSA

25 kwietnia pan Wojciech zaparkował w SPPN, ale nie było to miejsce prawidłowo oznakowane. Znowu otrzymał wezwanie do zapłaty dodatkowej, na kwotę 61,60 zł. Odwołał się powołując się na wyrok NSA z dnia 8 maja tego roku, w którym unieważniony został zapis par. 1 ust. 3 uchwał nr 402/2012 z 24 września 2012 roku i 180/2015 z 31 sierpnia 2015 roku mówiący, że: "Opłata za postój pojazdów samochodowych obowiązuje w każdym miejscu SPPN, w całym pasie drogowym danej ulicy". Jak pisaliśmy, wyrok NSA z 8 maja b.r. jest prawomocny, z mocą ex tunc, czyli zapis jest nieważny samego początku, od momentu jego powstania.

Mieszkaniec Radomia otrzymał pismo datowane 11 czerwca z MZDiK, a więc już po wspomnianym wyroku NSA z 8 maja, w którym czytamy m.in.:

"(...) Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu uprzejmie informuje, iż upomnienie to zostało wystawione w sposób zasadny, zgodnie ze stanem faktycznym i prawnym, w związku z czym nie jest możliwe uznanie Pana roszczeń. MZDiK zwraca uwagę, że miejsce, w którym został zaparkowany samochód marki ... jest oznakowane w sposób prawidłowy. W świetle powyższego należność w wysokości 61,60 zł jest wymagalna i podlega zapłacie (...). W przypadku nieuregulowania wyżej wymienionej należności we wskazanym terminie, sprawa zostanie skierowana na drogę administracyjnego postępowania egzekucyjnego (...)". Pismo podpisał Piotr Wójcik, dyrektor MZDiK.

 

 

Do sprawy wrócimy. Zapewniamy, że będzie ciekawie.
/ Roman Furciński /


STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA   PRAWO   OPŁATY   PIENIĄDZE   KIEROWCA   ULICA   SAMOCHÓD   KIEROWCA   MIEJSCE WYZNACZONE   ZNAKI PIONOWE   LINIE   MZDIK   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

6 sierpnia 2020 00:23
Imieniny:
Jakuba, Sławy, Sykstusa

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 27.07.2020
kraj
wypadki drogowe - 91
zabici w wypadkach - 5
ranni w wypadkach - 105
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 240
źródło:  www.policja.pl
 
27.07.2020
wypadki drogowe - 7
zabici w wypadkach - 1
ranni w wypadkach - 10
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 11
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH