• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wyścig kolarski w naszym regionie. Będą utrudnienia w uchu

Wyścig kolarski w naszym regionie. Będą utrudnienia w uchu

2 lipca 2019

 

W czwartek, 4 lipca, przez powiaty – radomski i szydłowiecki będzie przebiegał trzeci etap 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności‿ i Olimpijczyków. Po południu trzeba się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

 

Wyścig zostanie rozegrany przy bardzo ograniczonym ruchu i całkowicie zamkniętym.

Trzeci etap wyścigu będzie przebiegał przez powiat szydłowiecki i radomski. Start wyznaczono w Kielcach, o godz. 14. Peleton przemieszczał się będzie trasą: Kielce – Domaszewice – Cedzyna – Leszczyny – Barcza – Kłonów – Janaszów – Komorów – Czarniecka Góra – Janów – Czerwony Most – Wąglów -Niekłań Wielki.

Organizatorzy przewidują, że o godz. ok. 16:25 kolarze wjadą na teren województwa mazowieckiego, do powiatu szydłowieckiego. Przejadą przez Antoniów, Hutę, Aleksandrów, Budki I, Szydłowiec, Szydłówek, Śmiłów, Orłów, Jastrząb, Lipienice Dolne i Lipienice Górne.

Ok. godz. 17:12 powinni się pojawić na terenie powiatu radomskiego i poruszać się trasą: Wierzbica – Dąbrówka Warszawska – Maliszów – Parznice – Mazowszany – Trablice – Radom.

W Radomiu zawodnicy przejadą ulicami: Wierzbicką, Limanowskiego, Mireckiego, Wernera, Struga, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, a następnie wykonają dwa okrążenia ulicami: 25 Czerwca, Słowackiego, Niedziałkowskiego, Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 czerwca.

Na ul. 25 Czerwca, przy pomniku Radomskiego Czerwca zostanie zlokalizowana meta wyścigu.

Jak podają organizatorzy, wyścig ma się zakończyć ok. godz. 18:16 (co za dokładność, dlaczego nie ok. godz. 18:15 lub 18:20?).

 

Uwaga!, ruch poprzeczny i z przeciwnego kierunku zamykany będzie na czas przejazdu czołówki głównego peletonu.

Koniec etapu wyścigu na odcinku okrężnym będzie rozegrany przy ruchu całkowicie zamkniętym.

 

Wszyscy uczestnicy dróg, którzy będą się poruszali w czwartek po w/w trasie proszeni są o ostrożność, wyrozumiałość i cierpliwość, i przede wszystkim o stosowanie się do poleceń policjantów oraz służb organizatora wyścigu.

 

Jeżeli zamierzacie przemieszczać się autem po dzielnicach Radomia w godzinach przejazdu kolarzy, weźcie to pod uwagę i zaplanujcie sobie trasy alternatywne lub przemieszczanie się innymi środkami lokomocji albo poruszanie się pieszo.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt