• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Uwaga! Protest na drodze krajowej nr 79!

Uwaga! Protest na drodze krajowej nr 79!

19 czerwca 2019

 

Po południu omijacie drogę krajową nr 79 na odcinku Mniszew-Magnuszew. W godzinach 17:00-19:00 ma być blokada w Mniszewie.

 

Protestujący są przeciwni rozbudowie DK 79 na odcinku między Mniszewem a Magnuszewem. Zorganizowana akcja ma polegać na blokowaniu drogi poprzez korzystanie z przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Mniszewie.

Akcję protestacyjną będzie zabezpieczała Policja. Nad bezpieczeństwem użytkowników drogi krajowej mają również czuwać służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,

 

Jeżeli zamierzacie jechać po południu wspomnianym odcinkiem DK 79, to radzimy:

– jadąc od strony Góry Kalwarii, na rondzie w Potyczu, skierować się na drogę wojewódzką nr 731 w kierunku Warki i dalej drogą wojewódzką nr 730 i przez Grabów nad Pilicą i Głowaczów dojechać do Kozienic, żeby tutaj wrócić na DK 79;

– jadąc od strony Kozienic, w Kozienicach skręcić na drogę wojewódzką nr 730 i przez Głowaczów i Grabów nad Pilicą dojechać do Warki, tu skręcić na drogę wojewódzką nr 731 i dojechać do ronda w Potyczu, a tu wjechać na DK 79 i jechać dalej w stronę Góry Kalwarii.

 

 

W tym roku ma być znana koncepcja rozbudowy wspomnianej drogi, wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, Góra Kalwaria – Miniszew – Magnuszew na długości ok. 26 km (w tym: odcinek Góra Kalwaria – Mniszew: ok. 13,5 km; odcinek Mniszew – Magnuszew: 12,5 km).

Według GDDKiA, inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych poprzez poszerzenie drogi, wzmocnienie konstrukcji jezdni, a przede wszystkim zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym natężeniem ruchu dla mieszkańców. Mają powstać nowe chodniki, drogi przeznaczone tylko dla ruchu mieszkańców, w tym dojazdowe do posesji i obiektów użyteczności publicznej, nowe skanalizowane skrzyżowania i bezpieczne przejścia dla pieszych.

Było kilka spotkań informacyjnych z mieszkańcami, które umożliwiły  złożenie wniosków i uwag do proponowanych rozwiązań komunikacyjnych.

 

– Te, które były możliwe do uwzględnienia pod względem technicznym i prawnym zostają wprowadzone. W ten sposób dążymy do tego by w jak największym stopniu spełnić oczekiwania mieszkańców i by nowa droga była przyjazna dla użytkowników – poinformnowała Małgorzta Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

 

Inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2023.

Roman Furciński, grafika: GDDKiA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt