[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Kulturalni za kierownicą (film)

Kulturalni za kierownicą (film)

14-06-2019 08:45


Kulturalni za kierownicą (film)

 

Ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz autom skręcającym w lewo i chcącym włączyć się do ruchu z ulic podporządkowanych - to były sytuacje, za które uhonorowaliśmy kierowców podczas czerwcowego wyjazdu naszej akcji. Tym razem wyróżniliśmy czworo uprzejmych kierowców.

 

Tak jak zapowiadaliśmy, w czerwcu uhonorowaliśmy nie trzech a czterech kierowców. Patrolowaliśmy ulice Radomia oznakowanym radiowozem.

 

Uprzejmi w różnych sytuacjach

Pierwszem wyróżnionym kierowcą był Grzegorz Brudnicki. Najpierw ustąpił pierwszeństwa pieszemu na ul. Malczewskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Rodziny Winczewskich. Później, na tej samej ulicy umożliwił włączenie się do busowi chcącemu włączyć się do ruchu na zawrotce przy ul. Stańczyka.

 

- Pana zachowanie odpowiada założeniom akcji wyróżniania kulturalnych kierowców. Inni kierowcy mogą się od pana uczyć - mówił sierż. Bartłomiej Szpak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

- Jestem zawodowym kierowcą i praktykuje takie zachowania - powiedział Grzegorz Brudnicki.

 

 

Kilka minut później, znowu na ul. Malczewskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Stańczyka kierowca białego volkswagena przepuścił wyjeżdżającego z ul. Stańczyka i skręcającego w lewo w tę ulicę.

 

- Zawsze kiedy mogę, uprzejmość bierze górę. Myślę, że wszyscy powinni być uprzejmi na drodze. Dzięki temu, przyjemniej się jeździ - wyjaśnił Ernest Stępień.

 

 

Na ul. Słowackiego spotkaliśmy kolejnego kierowcę zasługującego na wyróżnienie. Najpierw umożliwił wyjazd autu skręcającemu w lewo z ulicy podporządkowanej, a 150-200 m dalej przepuścił pieszą na przejściu.

 

- Uprzejmość na drodze uważam za swój codzienny obowiązek. Nie jestem jedynym użytkownikiem drogi, są również inni. Kiedy mam możliwość ustępuję pierwszeństwa pieszym lub wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej - powiedział Jerzy Perkuszewski.

 

 

Czwartego kierowcę spotkaliśmy znowu na ul. Malczewskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Rodziny Winczewskich. Zatrzymał się przed przejściem, żeby dwie panie mogły bezpiecznie udać się na drugą stronę jezdni.

 

- Zazwyczaj zatrzymuję się przed przejściami dla pieszych, tak jak teraz - powiedziała Renata Paszkiel, która siedziała za kierownicą auta.

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i restauracji Samira.

 

 

 

Trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Trwa jej trzecia edycja.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:08
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH