• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Motoserce i parada motocykli

Motoserce i parada motocykli

31 maja 2019

 

Dla dorosłych: niezwykłe motocykle. Dla dzieci: motocykle i zabawy. Dla wszystkich: konkursy z nagrodami i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas niedzielnej imprezy “Motoserce 2019” będzie też zbiórka krwi. Nie może zabraknąć przejazdu motocyklistów ulicami miasta.

 

Główny cel imprezy to zbiórka krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

– Pokażmy wszyscy, wszystkim że w Radomiu drzemie moc, że to u nas w mieście odbywają się najlepsze motoserca w Polsce. Cel jak co roku jeden, zebrać jak najwięcej krwi – zachęcają do udziału w imprezie jej organizatorzy.

 

Atrakcji mamy być bardzo dużo i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych będą dmuchany plac zabaw i konkursy z nagrodami. Wszyscy będą mogli obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego – wycinanie osoby poszkodowanej z auta, a następnie pokaz ratownictwa medycznego – udzielanie pierwszej pomocy – w wykonaniu ekipy ratowników medycznych.

Początek imprezy na pl. Corazziego (ul. Żeromskiego między parkiem Kościuszki a budynkiem Urzędu Miasta) zaplanowano na godz. 10:00.

Między godz. 13:13 a 14:30 ma się odbyć wielka parada motocykli ulicami Radomia. Przejazd, pod nadzorem Policji, odbędzie się z pl. Corazziego ulicami: Żeromskiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego, Czarnieckiego, Żółkiewskiego  Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Sienkiewicza i al. bp. Chrapka na pl. Corazziego.

Przejazd dużej kolumny motocyklistów może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów wszystkich linii.

 

Bezpieczeństwo i uprzejmość

Taka duża impreza t również dobra okazja do propagowania wzajemnego szacunku na drodze pomiędzy motocyklistami i kierowcami aut. Portal radommoto.pl namawia do bezpiecznego korzystania z dróg poprzez kampanię “Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu”.

 

– Bądźmy uprzejmi dla siebie na drodze: motocykliści dla kierowców, a kierowcy dla motocyklistów. Ta uprzejmość nas dużo nie kosztuje, a może przynieść bardzo duże efekty. Pokazujmy, że jesteśmy kulturalni, że potrafimy się zachować na drodze i dostrzegać innych – apeluje Robert Nowakowski, prezydent klubu motocyklowego Rewolta FG Radom, na co dzień wiceprezes zarządu spółki Ster, radomskiego dealera aut marki Volkswagen.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt