[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Z kulturą za kierownicą (film)

Z kulturą za kierownicą (film)

30-05-2019 14:28


Z kulturą za kierownicą (film)

 

Grzegorz Domagała i Robert Figarski dołączyli do grona kierowców, z których należy brać przykład. Zostali wyróżnieni w naszej akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

 

Podczas odcinka w tym miesiącu wyróżniliśmy nie trzech, a dwóch kierowców. Dlatego dwóch, ponieważ w trakcie akcji, patrol został zadysponowany do wypadku na skrzyżowaniu ulic Wernera z Mireckiego i Szarych Szeregów. Trzeba było więc przerwać działania profilaktyczno-edukacyjne, wysiąść z radiowozu, a policjanci pojechali na miejsce zdarzenia.

 

Uprzejmość to podstawa

Wcześniej, udało nam się przeprowadzić akcję. Spotkaliśmy dwóch uprzejmych kierowców. Jednego, na ul. Chrobrego: Od ronda, w kierunku ul. 11 Listopada jechał mercedes. Przed przejściem dla pieszych, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Jasińskiego, kierowca auta wyraźnie zwolnił i zatrzymał się. Z jego lewej strony, na sąsiedniej jezdni, w jego stronę, szła kobieta. Kierowca ustąpił jej pierwszeństwa.

 

- W dzisiejszych czasach, uprzejmość na drodze to podstawa jazdy. Jeden dla drugiego powinien być uprzejmy, inaczej nie ma racji bytu - powiedział Grzegorz Domagała, na co dzień, kierowca zawodowy. - Coś co jest niedopuszczalne na drodze to agresja i chamstwo, których, niestety, nie brakuje, a co nie wpływa na bezpieczeństwo.

 

Z kulturą na naszych drogach jest różnie, ale świadomość, żeby być uprzejmym coraz bardziej dociera do kierowców.

Zdaniem pana Grzegorza, Radom dobrze wypada pod względem kultury na drodze.

 

- Dlatego, że nasze miasto nie jest wielką aglomeracją. Tutaj mniej ludzi się spieszy - dodał.

 

 

Pierwszeństwo dla pieszych

i rowerzystów

Drugiego uprzejmego kierowcę szukaliśmy na kilku ulicach w różnych miasta. Łatwo nie było znaleźć, bo ruch na drogach był mniejszy, a i pieszych było jakoś mniej niż zwykle.

Zmierzaliśmy obserwować ruch na ul. Zbrowskiego. Jechaliśmy ul. 11 Listopada, od ul. Chrobrego. Przy przejściu dla pieszych stała pani, która chciała iść na drugą stronę jezdni. Pierwszeństwa ustąpił jej kierowca mazdy, na numerach rejestracyjnych z powiatu szydłowieckiego. Tak jak poprzednio, on również miał pieszą ze swojej lewej strony.

 

- Zawsze staram się uważać na pieszych, ustępować im pierwszeństwa, na rowerzystów, którzy w niektórych miejscach mogą przejeżdżać w poprzek jezdni, albo gdy ja skręcam w drogę poprzeczną. Staram się ustępować pierwszeństwa autobusom wyjeżdżającym z zatok przystankowych oraz autom wyjeżdżającym z ulic i dróg poprzecznych - tłumaczył Robert Figarski (na zdjęciu poniżej, z lewej).

 

 

Jak wspomnieliśmy, musieliśmy przerwać akcję. Policjanci musieli jechać do zabezpieczenia wypadku.

 

 

W tym miesiącu wyróżniliśmy dwóch kierowców, ale to nie znaczy, że odchodzimy od zasady honorowania trzech osób podczas jednego wyjazdu. Żeby wyrównać "straty", w czerwcu, wręczymy upominki i gadżety czterem kierowcom.

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji, firm: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marki SEAT Polska, salonów samochodowych - Ster, (dealer marki Volkswagen) i Optimal (dealer marki Citroen), Moto Radom (autoryzowany salon i serwis motocyklowy BMW i Yamaha), kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl, Eurobord, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i restauracji Samira.

 

 

Trzecia edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. Trwa jej trzecia edycja.

Akcja (prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze") odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

27 maja 2020 08:56
Imieniny:
Jana, Juliusza, Radowita

 
Profil


Zarejestruj się

 
2acebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 25.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 57
zabici w wypadkach - 6
ranni w wypadkach - 71
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 178
źródło:  www.policja.pl
 
25.05.2020
wypadki drogowe - 3
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 4
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 9
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH