• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
 • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Do Warszawy nową drogą S7 pojedziemy później niż zakładano?

Do Warszawy nową drogą S7 pojedziemy później niż zakładano?

18 maja 2019

 

Trudno się spodziewać, żeby w terminie został wybudowany nowy cały odcinek drogi ekspresowej S7 między Warszawą a Grójcem. Wszystko przez kłopoty z etapem A od południowej obwodnicy stolicy do Lesznowoli. Generalna Dyrekcja Dróg i Krajowych i Autostrad odstąpiła od umów z wykonawcą – spółką Rubau Polska.

 

Wiosną 2021 roku zapowiadano, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem z Grójca do Warszawy. Raczej się to nie uda. GDDKiA odstąpiła od umowy z głównym wykonawcą budowy etapu A: węzeł Warszawa Lotnisko  – węzeł Lesznowola (długość ok. 6,64 km).

Rubau Polska miał zrobić prace projektowe a następnie budowlane, ale – jak podaje GDDKiA – nie wywiązywał się w pełni z obowiązków realizacji prac, do których się zobowiązał w podpisanej umowie. Niewiele dały wezwania do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu. Rubau Polska został upomniany m.in. w związku z opóźnieniami względem harmonogramu prac projektowych w zakresie odwodnienia odcinka. Nie wywiązał się z zapisów umownych i złożył kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) w terminie kontraktowym (10 miesięcy od podpisania umowy). Pełna dokumentacja wpłynęła do Wojewody Mazowieckiego z blisko 4-miesięcznm opóźnieniem (115 dni po terminie wynikającym z umowy).

GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą inwestycji. Wykonawcy mają być naliczone kary za odstąpienie od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 15% zaakceptowanej kwoty kontraktowej. Ta wynosiła 221 395 096,61 zł (brutto).

 

Zgodnie z założeniami, droga S7 Warszawa węzeł Okęcie – węzeł Lesznowola ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

 • policja2_wypadek920

  Wypadki, kolizje, utrudnienia na drodze. Jeździjcie ostrożniej!

  Problemy z przejazdem na wiaduktach w ul. Młodzianowskiej oraz Żeromskiego/Lubelska, wypadki i stłuczki....

  więcej...
 • linia21_920

  Autobusy blokują jeden pas ruchu

  Znowu czynny jest przystanek na al. Wojska Polskiego przed rondem Popiełuszki (kozienickim). Jednak...

  więcej...
 • Logo Jobsora

Kontakt