• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu

Szanujmy się wzajemnie na drodze!

Szanujmy się wzajemnie na drodze!

3 maja 2019

 

“Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu” – to nasza kampania, której celem jest dobra, kulturalna koegzystencja kierowców aut i motocyklistów. Rozpoczynamy ją wraz z oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

 

Wzajemny szacunek na drodze jest jednym z gwarantów bezpieczeństwa. Od kilku lat namawiamy do kulturalnej jazdy. Namawiamy i propagujemy uprzejme zachowania.

Teraz, w kampanii “Jedna droga. Jedna myśl. Bezpiecznie do celu” zwracamy się do motocyklistów, żeby nie szaleli na drogach, żeby pamiętali, że jeśli dojdzie do wypadku, zderzenia z samochodem, to mają niewielkie szanse na wyjście cało z takiej opresji.

Zwracamy się również do kierowców aut, żeby częściej patrzyli w lusterka, zwłaszcza boczne, przede wszystkim, przed zamiarem skrętu w lewo. Prosimy, nie zajeżdżajcie drogi motocyklistom.

Do obu grup zwracamy się o wzajemny szacunek, żeby nie być względem siebie złośliwymi.

Miejcie na uwadze, że błędy się zdarzają jednym i drugim, ale starajcie się być wyrozumiali dla siebie.

 

W naszej kampanii wzięli udział motocykliści, którzy na co dzień zajmują się różnymi profesjami, a jazda jednośladem stanowi dla nich przyjemność i odprężenie.

 

– Nasze drogi nie są z gumy, nie rozciągną się. Musimy zachować ogromną barierę tolerancji, która pozwoli, żeby bezpiecznie dojeżdżać do celu. Drogi są jedne, nas jest wielu – powiedział Ryszard Augustyn, były mistrz świata w reprezentacji Polski w rajdach enduro (1993), zawodnik RTM Radom, obecnie radomski przedsiębiorca, jeden z występujących w filmie.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji filmu – motocyklistom, kierowcom samochodów i naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy dla zespołu muzycznego Fatum, który zgodził się na udostępnienie swojego utworu “Mania szybkości” – autor tekstu: Ryszard Kłos; muzyka: Krzysztof Ostasiuk.

 

 

 

Szerokości na drogach! Jeździjcie ostrożnie i bezpiecznie! Bądźcie kulturalnie na drogach!

Roman Furciński, fot. Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt