• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Jeździjcie bezpiecznie! Tak jak w zeszłym roku

Jeździjcie bezpiecznie! Tak jak w zeszłym roku

19 kwietnia 2019

 

Rozpoczęła się policyjna akcja w okresie świątecznym. Jest więcej patroli, w miastach i poza nimi. W tym samym okresie w zeszłym roku, na drogach Radomia i powiatu radomskiego nie zginął ani człowiek. Oby tak było w tym roku!

 

Kierowcy z naszego regionu i przejeżdżający przez nasz region w okresie świąt Wielkanocnych w zeszłym roku zachowali się wzorowo. W garnizonie mazowieckim (bez Warszawy i przylegających do niej powiatów), od piątku do poniedziałku doszło do 25 wypadków, w których zginęło 3 osoby, a 32 zostały ranne. Zatrzymano 62 nietrzeźwych kierujących.

W sumie, w Polsce w okresie świątecznym zginęły 23 osoby.

 

Jak co roku policjanci (w całym kraju) rozpoczęli akcję. I jak co roku, ludzie ruszyli, żeby odwiedzić swoich bliskich, przyjaciół lub wyjechać na krótki odpoczynek.

Policja zastrzega, że będzie tępić wszelkie zachowania zagrażające życiu i niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Ma nie być “zmiłuj” i “przeproś”. Nie będą tolerowali wykroczeń popełniane przez kierujących wobec pieszych, zwłaszcza znajdujących się na przejściu dla pieszych, a także na przestrzeganie przepisów kierujących motocyklami.

 

– Przede wszystkim, każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Ponadto, pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach – przypominają policjanci. – Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt