• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Wiadomo kto zrobi projekt przebudowy wiaduktu

Wiadomo kto zrobi projekt przebudowy wiaduktu

18 lutego 2019

 

Pracownia Projektowa MiD Marcin Dudek z Gdańska zrobi opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu w ul. Żeromskiego. Zaproponowała, że zrobi to najtaniej z wszystkich firm, które zgłosiły się do przetargu.

 

Zwycięska firma uzyskała 100% punktów i zaoferowała za swoją pracę prawie 669 tys. zł. Była to najtańsza oferta (do przetargu zgłosiło się sześć firm). Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zabezpieczył w budżecie na opracowanie dokumentacji wspomnianej inwestycji 699 tys. zł.

Trzeci przetarg ogłoszony przez MZDiK przyniósł rozstrzygnięcie.

 

Pisaliśmy już jaka jest koncepcja nowego wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską, ale przypomnimy jeszcze raz.

Wiadukt ma być rozebrany i wybudowany nowy obiekt, o długości ok. 150 m i szerokość 20 m, z czterema pasami ruchu (po dwa każdym kierunku) oraz ciągami pieszo-rowerowymi (również w obu kierunkach). Ruch na ulicach Średniej i Metalowej  ma być dwukierunkowy, z wyjazdami i wjazdami w ul. Lubelską, a ul. Kaszubska – na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Lubelskiej – ma być tylko dla rowerów i autobusów linii nr 14 z wyjazdem w prawo (w stronę lotniska).

Na wiadukcie będzie można zrobić dwa przystanki autobusowe, jeden na wysokości ul. Siennej, a drugi po przeciwnej stronie, na wysokości budowanej obecnie trasy N-S.

Na wiadukt będzie można wejść schodami z ulic: Siennej, Metalowej i Średniej.

Ul. Średnia ma być dwukierunkową, tak jak ul. Metalowa. Obie ulice mają być połączone ze sobą, wzdłuż wiaduktu. Z wiaduktu będzie można zjechać w prawo w ul. Średnią. W nowym układzie będzie można również pojechać prosto do ul. Metalowej.

Ul. Kaszubska, między ul. Zwoleńską a ul. Lubelską, ma być zamknięty dla ogólnego ruchu i przeznaczony tylko dla ruchu autobusów linii nr 14 i rowerzystów. Z ul. Kaszubskiej będzie można wyjechać tylko w prawo, w stronę lotniska.

Naprzeciwko wylotu z ul. Zwoleńskiej ma być poprowadzona nowa droga łącząca ul. Kaszubską z ul. Średnią, tak żeby ci jadący Kaszubską od strony ul. Słowackiego, a chcący wjechać w ul. Lubelską, mogli dojechać do ul. Średniej lub Metalowej.

Koncepcja nie obejmuje skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego.

To jest pomysł Miejskiej Pracownii Urbanistycznej. Wykonawca zadania może dokonać zmian.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt