[X]

Nasz serwis korzysta z "ciasteczek". Więcej informacji znajdziesz klikając na ten link.

WWW
RSS Youtube


Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » Wzorowi kierowcy w Radomiu (film)

Wzorowi kierowcy w Radomiu (film)

31-12-2018 18:34


Wzorowi kierowcy w Radomiu (film)

 

Monika Pakuła, Dariusz Marczewski i Janusz Krawczyk zostali wyróżnieni w naszej akcji "Jestem uprzejmym kierowcą". To był ostatni wyjazd w tym roku, kończący druga edycje akcji.

 

W grudniu dwa razy przekładaliśmy wyjazd kulturalnego patrolu, raz ze względu na zabezpieczenie przez policjantów szczytu klimatycznego w Katowicach, drugi ze względu na niesprzyjającą pogodę. Za trzecim razem się udało, w ostatnich dniach grudnia.

 

Mały ruch. Nie ma kulturalnych keirowców?

Patrolowanie ulic Radomia nieoznakowanym radiowozem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji (razem przeprowadzamy akcję) zaczęliśmy od ul. Zbrowskiego. Nie udało się nikogo wyróżnić, bo ...kierowcy nie mieli okazji pokazać kulturalnego zachowania. Tak się złożyło, że w czasie naszego przejazdu nie było pieszych oczekujących lub dochodzących do przejść, ani pojazdów wyjeżdżających z ulic podporządkowanych. W ogóle, ruch był niewielki.

Zmieniliśmy rejon miasta, ale na ulicach 25 Czerwca i Traugutta było podobnie (z małym ruchem pieszych).

 

W końcu, udało się zaobserwować oczekujących na włączenie się do ruchu oraz pieszych przy przejściach na ul. Malczewskiego.

Pierwszym kulturalnym kierowcą był prowadzący forda. Wyraźnie zwolnił przed przejściem, żeby umożliwić przechodniom przejście na drugą stronę. Mało tego, przepuszczał auto skręcając w lewo z drogi podporządkowanej.

 

- Staram się przepuszczać innych. Takie zachowania wracają do mnie, bo i mnie ktoś przepuszcza kiedy zamierzam włączać się do ruchu - powiedział Dariusz Marczewski - Staram się zawsze tak jeździć i przepuszczać pieszych, gdy oczekują na przejście, albo pojazdy włączające się do ruchu.

 

 

Uprzejmość wskazana na drodze

Na rondzie na placu Kazimierza Wielkiego zawróciliśmy i ponownie ruszyliśmy ul. Malczewskiego w kierunku ul. Wernera. I ponownie, za skrzyżowaniem z ul. Stańczyka spotkaliśmy się z identycznym zachowaniem kierowcy jadącego drugą jezdnią, w przeciwnym kierunku. Kierowca opla zwolnił kilkadziesiąt metrów przed zebrami i przepuścił panią oczekującą na przejście.

 

- Staram się być bardzo często uprzejmym kierowcą i ostrożnym. Trzeba mieć ograniczone zaufanie do kierowców pojazdów oraz do pieszych, bo nigdy nie wiadomo co kto wymyśli w zachowaniu - tłumaczył Janusz Krawczyk.

 

 

Trzeciego kulturalnego kierowcę spotkaliśmy kilka minut później w tym samym miejscu. Kierująca mercedesem przepuściła pieszego i auto chcące się do ruchu.

 

- Staram się być uprzejmym kierowcą, bo czasami sama oczekuję tej uprzejmości od innych, gdy chcę włączyć się do ruchu - powiedziała Monika Pakuła.

 

Jak widać, nie potrzeba dużo wysiłku, żeby być uprzejmym kierowcą, prawda?

 

 

 

Partnerzy Akcji

Kierowcy otrzymali gadżety i upominki od naszych Partnerów Akcji.

Dziękujemy firmom: AC S.A. z Białegostoku (producent instalacji autogaz marki STAG), Oximo z Gdyni (producent wycieraczek samochodowych), marce SEAT Polska, salonowi Optimal - radomskiemu dealerowi marki Citroen, salonowi Ster - radomskiemu dealerowi marki Volkswagena, Moto Radom - autoryzowanemu salonowi i serwisowi motocyklowemu BMW i Yamaha, dla kina Helios (bilety na dowolnie wybrany film), firmie "Kajtek" Stacji Demontażu Pojazdów z Rajca Poduchownego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (organizator kursu pierwszej pomocy przedmedycznej), Zespołowi Szkół Samochodowych w Radomiu (sprawdzenie samochodu), Fototapety.pl i Eurobord.

 

 

Zakończyła się druga edycja akcji

Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" ma na celu propagowanie kulturalnej jazdy i bezpiecznych zachowań na drodze. To jej druga edycja. Jest prowadzona w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Odbywa się w cyklach 12-miesięcznych. Jej organizatorami w tej formule, czyli wyjazdy - raz w miesiącu - nieoznakowanym radiowozem i od razu honorowanie kierowców gadżetami, którzy wykazali się szczególną uprzejmością, są portal www.radommoto.pl (pomysłodawca kampanii i akcji) i Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego.

Właśnie się zakończyła jej druga edycja, która trwała przez cały rok, od stycznia. Wkrótce zamieścimy sprawozdanie z jej przebiegu.

 

 

Bądźmy kulturalni na drodze, zawsze - nie tylko w dniach akcji.

Szerokości na drodze! Bezpiecznej jazdy!

 
/ Roman Furciński, fot. Roman Furciński /


AKCJA "JESTEM UPRZEJMYM KIEROWCĄ"   KAMPANIA "RADOMSKIE - REGIONEM KULTURY NA DRODZE"   AUTO   DROGA   JAZDA   POLICJA   PARTNER   KINO   WYCIERACZKI   STAG   OXIMO   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:


comments powered by Disqus
NAJNOWSZE KUPIĘ/SPRZEDAM/WYNAJMĘ
Zdjęcie Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po z... 1.00
Zdjęcie Honda Civic 1,4 z 2002  r. (VII), 90 KM, benzyna, hatchback, srebrny, manualna skrzynia biegów, przebieg 191 689 km.
Honda Civic 1,4... 7500.00
PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

       

 

30 maja 2020 04:51
Imieniny:
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

 
Profil


Zarejestruj się

 
Facebook
Zgłoś info
Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em!

603 216 702

Gdzie najtańsze paliwo


RADOM 
3,79 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
3,77 - stacja przy ul. Czarnieckiego
RADOM
. - .....
RADOM
1,74
 - stacja autogaz przy ul. Czarnieckiego
Uwaga! Ceny podawane są na podstawie własnych obserwacji i zgłoszeń od internautów.

 

Statystyki dnia 28.05.2020
kraj
wypadki drogowe - 67
zabici w wypadkach - 8
ranni w wypadkach - 76
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 203
źródło:  www.policja.pl
 
27.05.2020
wypadki drogowe - 2
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 2
zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 13
źródło:  www.kwp.radom.pl
Województwo mazowieckie (beZ garnizonu stołecznego warszawskiego)
Radom
17.02.2020
wypadki drogowe - 1
zabici w wypadkach - 0
ranni w wypadkach - 1
kolizje -11
ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - 2
zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym - 0
źródło:  WRD KMP Radom
 
KALENDARZ DZIAŁAŃ:

"Bezpieczne przejście"  - w codziennej służbie , działania wzmożone raz w miesiącu

"Widoczny na drodze-bezpieczny po zmroku" - w codziennej służbie, działania wzmożone raz w miesiącu

 
 
UTRUDNIENIA W MIASTACH