• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Jeździjcie spokojne. Starajcie się bezpiecznie dojechać do celu

Jeździjcie spokojne. Starajcie się bezpiecznie dojechać do celu

23 grudnia 2018

 

Część kierowców już rozpoczęła świąteczne podróże, część wyruszy jutro i w dni świąteczne w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Bez względu na długość trasy, powinna być bezpieczna, bez ofiar na drogach.

 

W zeszłym roku od 24 do 26 grudnia, na polskich drogach zginęły 24 osoby, dwa lata temu – 30, w 2015 roku – 18. Może te dane dadzą kierowcom i podróżującym autami do myślenia. Najlepiej, gdyby były takie statystyki jak w zeszłym roku z Radomia  powiatu radomskiego: 1 wypadek, bez ofiar śmiertelnych. Ale zdajemy sobie sprawę, że tak nie będzie.

Nie może być jednak taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W czasie świąt, policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów – zwłaszcza dzieci oraz na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Kierowcy powinni pamiętać, że prowadząc pojazd odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych. Natomiast pasażerowie powinni być świadomi, że choć nie kierują pojazdem, mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo podróży, np., korzystając z pasów bezpieczeństwa albo nie godząc się, aby kierowca przekraczał dozwoloną prędkość lub co gorsze wsiadał za kierownicę po spożyciu alkoholu albo środków działających podobnie do alkoholu (narkotyki, leki).

 

Kierowcom przypominamy o przygotowaniu swoich aut do drogi (sprawdzenie świateł, hamulców i płynów eksploatacyjnych), a pieszym o noszenie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących pojazdami.

 

Wszystkim życzymy, żeby bezpiecznie dojechali do celu.

Szerokości na drogach! Jeździjcie bezpiecznie! I kulturalnie.

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt