• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Palety z kostką zasłaniają widoczność

Palety z kostką zasłaniają widoczność

18 grudnia 2018

 

Na ul. Lechickiej wymieniane są chodniki. Przy skrzyżowaniu z ul. Odechowską, na chodniku tej drugiej, wykonawca robót postawił 8 palet z kostką brukową brukową zasłaniając widoczność podczas włączania się do ruchu z Lechickiej w Odechowską – poinformował nas jeden z mieszkańców dzielnicy.

 

Zda iem naszego rozmówcy, od przeszło miesiąca ul. Lechicka jest placem budowy. Budowany jest tu, od 20 listopada, trotuar w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego “Piechotą łatwo i przyjemnie” polegającym na budowie i modernizacji chodników.

Jak zaznaczył mężczyzna, prace idą wyjątkowo wolno.

 

– Ludzie nie mają możliwości wjazdu na własne posesje, gdyż chodniki stare są zerwane i ludzie parkują pojazdy na ulicy przed posesjami lub na pobliskich ulicach. Jakby tego było mało, na ulicy Odechowskiej na chodniku pozostawione jest osiem palet z kostką brukową zasłaniając widoczność podczas włączania się do ruchu z ulicy Lechickiej w Odechowską. Piesi muszą schodzić na jezdnię co powoduje zagrożenie w ruchu – tłumaczył.

 

 

Istotnie, z paletami i znacznie ograniczoną widocznością jest tak jak mówił mężczyzna. Żeby wyjechać z ul. Lechickiej w Odechowską, trzeba bardzo, bardzo uważać i ostrożnie wyjeżdżać. Palety skutecznie zastawiają przejście chodnikiem na ul. Odechowskiej, więc piesi muszą zejść na jezdnię.

 

 

Natężenie ruchu na wspomnianych ulicach nie jest takie jak na tych w centrum miasta i ktoś może powiedzieć, że jest to czepianie się. Ale trzeba przyznać rację mieszkańcowi dzielnicy, że firma wykonująca roboty nie pomyślała o bezpieczeństwie poruszających się pieszych i zmotoryzowanych. Pozostaje mieć nadzieję, że palety szybko zostaną przestawione i nie dojdzie do jakiegoś zdarzenia.

 

Roman Furciński

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt