• Ster_Tiguana_Hybrid_1300x260px-1-
  • Ster_Tiguana_1300x260px-1-_-1-

Aktualności

Dziś otwierają kolejny odcinek drogi ekspresowej S7

Dziś otwierają kolejny odcinek drogi ekspresowej S7

13 grudnia 2018

 

Kierowcy mają dziś pojechać odcinkiem S7 między Chęcinami a Jędrzejowem. To wybudowana nowa, 7-kilometrowa trasa biegnąca po nowym śladzie, od miejscowości Brzegi w kierunku Jędrzejowa.

 

To kolejna, dobra wiadomość dla kierowców poruszających się “siódemką”, czyli w kierunku północ-południe (i odwrotnie). W tym roku, do użytkowania oddane zostały dwa fragmenty odcinka Chęciny–Jędrzejów budowanej drogi ekspresowej S7. Kierowcy korzystają już z dwujezdniowej trasy ekspresowej na 10-kilometrowym odcinku od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi.

 

W góry nową trasą

Dziś w godzinach przedpołudniowych planowane jest otwarcie kolejnego 7-kilometrowego odcinka drogi S7 od Brzegów w stronę Jędrzejowa.

Oprócz wymienionego fragmentu drogi ekspresowej, planowane jest otwarcie węzła w Mnichowie i częściowo węzła w Brzegach. Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, kierowcy jadący od Warszawy do Krakowa Brzegach nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem S7 aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnię budowanej drogi. W pierwszym etapie zmian w organizacji ruchu udostępniona zostanie jedna relacja w obrębie węzła Brzegi komunikująca rondo na starodrożu drogi nr 7 z łącznicą na drogę S7 w kierunku Kielc.

 

Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku, ponieważ wykonawca w następnym etapie deklaruje również przejezdność ostatniego 4-kilometrowego fragmentu przed samym Jędrzejowem. Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej udostępniony zostanie pozostały fragment S7.

 

 

Komunikacja lokalna

W związku kontynuacją prac na moście w Brzegach, komunikacja lokalna w tym rejonie odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach z tą różnicą, że nie będzie można wjechać na drogę ekspresową S7 ze starodroża drogi nr 7 dotychczasowym łącznikiem w sąsiedztwie węzła w Brzegach. Możliwy nadal będzie natomiast zjazd tym łącznikiem z S7 na starodroże drogi nr 7. Tymczasowo utrzymane pozostaną także zjazdy z dwujezdniowej trasy w kierunku Sobkowa przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz wjazd na jezdnię od Kielc w kierunku Krakowa przed rzeką Nidą. W związku z budową mostu w Brzegach na drodze dojazdowej w ciągu dawnej DK7 ciągłość ruchu pieszego zapewniona zostanie busami na dotychczasowych zasadach. Busy korzystać będą teraz z łącznicy węzła Brzegi.

Komunikacja zbiorowa dla relacji Sobków–Kielce odbywać się będzie przez węzeł w Tokarni, dla relacji Brzegi–Sobków przez łącznicę na Kielce węzła w Brzegach, a dla relacji Sobków–Brzegi i Sobków–Kraków przez tymczasowy wjazd i zjazdy z drogi S7. Połączenie istniejącej drogi krajowej nr 7 z nową drogą ekspresową S7 w rejonie Mnichowa zapewnione będzie przez węzeł Mnichów.

Roman Furciński, źródło: GDDKiA, fot. GDDKiA

Zgłoś info!

Zauważyłeś utrudnienia na drogach?
Poinformuj nas sms-em lub mailem!

603 216 702 redakcja@radommoto.pl

Może Cię zainteresować:

  • Logo Jobsora

Kontakt